Wspaniały sukces! Juniorzy KKL Kielce drużynowymi mistrzami Polski!

Znakomicie spisali się juniorzy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, zdobywając drużynowe mistrzostwo Polski. Podczas finału tych zawodów, rozgrywanego w zimnie i deszczu w Białymstoku, wygrali sześć konkurencji. W biegu na 800 m najlepsza była 15-letnia Oliwia Bełczew, na 400 m przez płotki Kinga Ciesielska, a w trójskoku Alicja Borek. Młotem w konkursie juniorek najdalej rzuciła Aleksandra Nowaczewska, wypożyczona do kieleckiej drużyny ze Startu Nakło. Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Zuzanna Pałyga, bijąc w tych trudnych warunkach rekord zyciowy.

Drużynowi mistrzowie Polski juniorów 2021, zawodnicy i trenerzy KKL Kielce

Zdecydowane zwycięstwo odniosła też sztafeta mieszana 4×400 m w składzie: Adam Wąchała, Oliwia Skrzyniarz, Kinga Ciesielska i Jakub Sobura-Durma. Ten ostatni biegł po zwycięstwo także na 200 m, ale na ostatnich metrach poślizgnął się i upadł na mokrej bieżni. Linię mety minął, sunąc w pozycji leżącej po tartanie.

Z powodu fatalnej pogody nie rozgrywano konkursów skoku o tyczce, a punkty przyznano zawodnikom za średnią z trzech najlepszych rezultatów w sezonie. Dla KKL najwięcej w tej konkurencji i w całych zawodach zdobyła w ten sposób Maja Chamot, wypożyczona z MKS Ustroń.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu zaprotestowały kluby nie mające w składzie tyczkarzy. Ich protest nie został jednak uwzględniony.

Drużyna juniorów KKL Kielce po ogłoszeniu wyników końcowych zawodów

Drużyna KKL, w której praktycznie nikt nie zawiódł, zwyciężyła z dorobkiem 2674 pkt, wyprzedzając juniorów AZS Politechniki Opolskiej z Opola (2608) i Skrę Warszawa (2549).

To największy sukces w rywalizacji zespołowej w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Wielkie gratulacje dla jego autorów – zawodników i trenerów Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego!