Nikodem Pochopień bije rekordy województwa w skoku o tyczce

Znakomitą formę zademonstrował Nikodem Pochopień podczas halowego mityngu w skoku o tyczce w Łodzi. Debiutujący w kategorii juniorów niespełna 18-letni zawodnik KKL Kielce w pierwszych próbach pokonał wysokości 4,00, 4,20, 4,40 i 4,50 m. Ten ostatni rezultat to halowy rekord województwa świętokrzyskiego juniorów i seniorów, a także absolutny rekord juniorów.

Swój najlepszy dotychczasowy wynik Nikodem Pochopień poprawił w Łodzi o 20 cm

Długo się nie utrzymał, ponieważ w trzeciej próbie Nikodem skoczył 4,60 m. To nie tylko rekordowy wynik w hali i juniorów, ale również wyrównany absolutny rekord województwa, który od 1984 r. należy do Krzysztofa Stodulskiego z Budowlanych Kielce. W konkursie w Łodzi podopieczny trenerki Agnieszki Wrony zajął czwarte miejsce. Przegrał z dwoma młodzieżowcami z Olimpu Mazańcowice Adrianem Kupczakiem (4,80 m) i Filipem Kempskim (4,60 m) oraz z rekordzistą Polski juniorów młodszych Michałem Gawendą ze Skry Warszawa, który zwyciężył z rezultatem 5,00 m.

W łódzkich zawodach dobrze spisali się także inni tyczkarze KKL. Juniorki młodsze Zofia Jastrząb i Natalia Biskupska skoczyły po 3,40 m, 10 cm wyżej niż przed tygodnie w Spale. „Życiówki” ustanowili młodzicy Karol Białogoński (3,50 m) i niespełna 14-letni Borys Lach (2,70 m).