Zofia Jastrząb tagged posts

Tyczkarze KKL najlepsi w stolicy, Filip Iwaniec z rekordem

Filip Iwaniec (fb/KKL Kielce)

Zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego nie mieli sobie równych w konkursach skoku o tyczce na Ogólnopolskim Mityngu Warszawskim. Męski zakończył się zwycięstwem młodzieżowca Nikodema Pochopienia, który pokonał wysokość 5,00 m.

Drugie miejsce zajął junior Borys Lach z wynikiem 4.30 m, a trzecie Filip Iwaniec, który skoczył 4,10 m i ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego w kategorii młodzików. Poprzedni należał od 2015 r. do Jana Działowskiego, także tyczkarza KKL. Filip wyrównał już ten rekord przed tygodniem podczas XVII Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach.

W żeńskim konkursie zwyciężyła Zofia Jastrząb z rezultatem 3,90 m. Na drugiej pozycji uplasowała się Natalia Biskupska, która uzyskała 3,80 m, co je...

Czytaj więcej

Mistrz rzutu młotem pokonany w Memoriale Zdzisława Furmanka

Dawid Piłat wygrał silnie obsadzony konkurs rzutu młotem podczas XVII Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach. 24-latek ze Stali Mielec w swojej najlepszej próbie uzyskał rezultat 74,55 m i pokonał 13 lat starszego Wojciecha Nowickiego z Podlasia Białystok. Złoty medalista olimpijski z Tokio i trzykrotny mistrz Europy daleki jest jednak od życiowej formy. Rzucił 72,73 m, blisko 10 m bliżej od najlepszego wyniku w karierze.

Dawid Piłat objął prowadzenie w pierwszej kolejce i nie dał się wyprzedzić

Trzecie miejsce zajął Marcin Wrotyński z AZS Poznań z rezultatem 72,12 m. W rywalizacji ze starszymi i utytułowanymi zawodnikami znakomicie spisał się niespełna 18-letni Dominik Kotulski z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego, który wynikiem 62,06 m poprawił o blisko 5 m ...

Czytaj więcej

Rekordowe skoki Laury Wójcik w mistrzostwach Kielc

Dwa razy poprawiała Laura Wójcik rekord województwa świętokrzyskiego młodziczek w skoku w dal podczas otwartych mistrzostw Kielc. 14-latka z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w pierwszej próbie uzyskała 5,59 m, 5 cm dalej od należącego do niej rekordowego wyniku z 24 maja. W drugiej kolejce skoczyła 5,62 m. Miała jeszcze trzy ważne skoki na odległość 5,54, 5,56 i 5,60 cm.

Laura Wójcik skacze w tym sezonie najdalej z polskich młodziczek

Bardzo dobrze w konkursie wypadły również dwie inne młodziczki KKL. Maja Kołodziejczyk skoczyła 5,26 m, a Aleksandra Podraza 5,25 m, obydwie ustanowiły rekordy życiowe. W wieloskoku młodzików znakomicie spisywał się ich klubowy kolega Dawid Kulik, który wynikiem 13,46 m wyrównał własny rekord województwa, ustanowiony zimą w ha...

Czytaj więcej

Mistrzostwa województwa z deszczem i wiatrem

Dominik Kotulski i Julia Marks z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego uzyskali najlepsze wyniki rozegranych w Kielcach mistrzostw województwa świętokrzyskiego juniorów i juniorów młodszych. Obydwoje otrzymali puchary imienia niezwykle zasłużonego dla lekkoatletyki w naszym regionie Adama Jóźwika, ufundowane przez jego syna Krzysztofa, trenera biegaczy KKL.

Puchar im. Adama Jóźwika odbiera Dominik Kotulski

Krzysztof Jóźwik wręcza puchar Julii Marks

18-letni Dominik rzucił 6-kilogramowym młotem 66,04 m, tylko 59 cm bliżej od ustanowionego przed tygodniem rekordu województwa juniorów. Rok młodsza od niego Julia w rozgrywanym w deszczowej pogodzie konkursie skoczyła w dal 5,59 m.

Wyróżnili się młodzi sprinterzy...

Czytaj więcej

Dwa medale kielczanek w halowych mistrzostwach Polski

Karolina Młodawska-Marzec (fot. Dawid Lis)

Karolina Młodawska-Marzec zdobyła brązowy medal w trójskoku podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego miała tylko jedną ważną próbę – w pierwszej kolejce na odległość 12,98 m. Objęła prowadzenie w konkursie, ale później wyprzedziła ją Zuzanna Sztachańska z AZS Łódź, która odniosła zwycięstwo z rezultatem 13,21 m. Kielczankę o 1 cm wyprzedziła jeszcze Anna Kłosińska z MKL Toruń.

To szósty medal zdobyty przez Karolinę w trójskoku w mistrzostwach naszego kraju w hali –  trzeci brązowy. Ponadto była dwa razy mistrzynią i raz wicemistrzynią. Po raz pierwszy miejsce na podium zajęła z rezultatem poniżej 13 m.

W skoku o tyczce open na czwartej pozycji z wynikiem...

Czytaj więcej

Sprinter z Ostrowca wyrównał 48-letni rekord na 60 m

Paweł Mazur

Znakomicie spisywał się na mityngu w Rzeszowie niespełna 18-letni Paweł Mazur z MKS Ostrowii – SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Trenujący dopiero od roku sprinter wygrał najpierw zdecydowanie jedną z serii biegu na 60 m w czasie 7,09 s i zakwalifikował się do finału B tej konkurencji. W nim również nie dał szans rywalom, zwyciężając pewnie z rezultatem 6,97 s.

To wynik równy halowemu rekordowi województwa juniorów na 60 m, który ustanowił w 1978 r. Andrzej Kal z AZS Nowi Kielce. Rekord seniorów należy do jednego z najlepszych polskich sprinterów Marcina Urbasia, który jako zawodnik KKL Kielce przebiegł ten dystans w 6,80 s w 2008 r, W historii świętokrzyskiej lekkoatletyki tylko ci sprinterzy uzyskali na 60 m rezultaty poniżej 7 s.

Paweł Mazur awanso...

Czytaj więcej

Zwycięstwo Zofii Jastrząb, rekordowy skok Julii Marks

Zofia Jastrząb

Zofia Jastrząb  zajęła pierwsze miejsce w rywalizacji tyczkarek podczas halowych zawodów w Spale. Debiutująca w kategorii młodzieżowej zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego pokonała wysokość 3,91 m. Tyle samo skoczył jej klubowy kolega młodzik Filip Iwaniec, poprawiając o 1 cm rekord życiowy sprzed tygodnia. W zawodach startowały też dwie młodziczki KKL – Hanna Wąder uzyskała 3,11 m, a Lena Szymoniak 2,91 m.

Na ogólnopolskim mityngu w Rzeszowie Julia Marks z KKL zwyciężyła w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,67 m, poprawiając halowy rekord województwa świętokrzyskiego juniorek młodszych. Poprzedni należał od 2022 r. do jej klubowej koleżanki Gabrieli Lipińskiej i był o 7 cm gorszy.

Podczas rzeszowskich zawodów najlepsze swoje wyni...

Czytaj więcej

Dawid Kulik dwukrotnie poprawiał rekord Polski!

Znakomicie spisał się Dawid Kulik z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w konkursie wieloskoku podczas ogólnopolskiego mityngu w hali COS w Spale. Niespełna 15-letni podopieczny trenera Pawła Tietierina już w drugiej kolejce ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego młodzików wynikiem 13,02 m, lepszym o 35 cm od poprzedniego. W czwartej próbie uzyskał 13,44 m, poprawiając o 15 cm halowy rekord Polski w tej kategorii wieku, który od roku należał do Stanisława Głogowskiego z MUKS Park Zduńska Wola. Na tym jednak Dawid nie poprzestał i w piątej kolejce skoczył 13,46 m.

Dawid Kulik – nowy rekordzista Polski młodzików w wieloskoku w hali

Bardzo dobrze w spalskiej hali wypadli także tyczkarze KKL. W żeńskim konkursie trzecie miejsce zajęła Zofia Jastrząb z rez...

Czytaj więcej

Oby rok 2026 przyniósł więcej medali i rekordowych wyników!

Świętokrzyscy lekkoatleci zdobyli w 2025 roku w sumie 17 medali mistrzostw Polski, w tym pięć złotych. Sabina Jarząbek z KKL Kielce obroniła mistrzowski tytuł w biegu na 5 km, na najwyższy stopień podium „wskoczyli” też tyczkarze z kieleckiego klubu – w halowych mistrzostwach Natalia Biskupska w kategorii młodzieżowej i Zofia Jastrząb wśród juniorek, a w rywalizacji na stadionie młodzieżowiec Nikodem Pochopień.

Podopieczni trenerki Agnieszki Wrony zdobyli jeszcze pięć medali – Biskupska srebrny w hali wśród seniorek i brązowy na stadionie w mistrzostwach młodzieżowych, Jastrząb brązowy w hali w rywalizacji z seniorkami i srebrny na stadionie wśród juniorek, ponadto Filip Iwaniec brązowy w mistrzostwach młodzików.

Lekkoatleci KKL mają w dorobku jeszcze pięć...

Czytaj więcej

Srebro Katarzyny Furmanek, czwarte lokaty w skoku o tyczce

Katarzyna Furmanek (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Katarzyna Furmanek wywalczyła srebrny medal w rzucie młotem podczas 101. mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Powtórzyła więc osiągnięcie z ubiegłego roku, kiedy na tym samym stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka była również  druga za rekordzistką świata i trzykrotną mistrzynią olimpijską Anitą Włodarczyk z AZS AWF Katowice.

Po trzech kolejkach zawodniczka KKL Kielce była nawet liderką z rezultatem 68,62 m. W trzech kolejnych próbach nie poprawiła się już jednak, a Włodarczyk rzucała coraz dalej. W czwartej kolejce miała 69,42 m, w piątej 70,08, a zdobycie 12. tytułu mistrzyni naszego kraju przypieczętowała rezultatem 70,66 m.

Brązowy medal zdobyła Ewa Różańska z Podlasia Białystok, która rzuciła 3 cm bliżej ...

Czytaj więcej