Archiwum dnia 18 lipca 2021

Jakub Sobura-Durma dwa razy szósty w mistrzostwach Europy juniorów!

Jakub Sobura-Durma zajął bardzo dobre szóste na 400 m przez płotki podczas mistrzostw Europy juniorów w Tallinnie. 19-letni zawodnik KKL Kielce w finałowym biegu plasował się początkowo na piątej pozycji, potem spadł na siódmą, na ostatniej prostej usiłował walczyć o jak najlepszą lokatę, ale zdołał wyprzedzić już tylko jednego rywala.

Jakub Sobura-Durma podczas prezentacji przed startem do finałowego biegu

Uzyskał czas 52,29 s, znacznie odbiegający od tego z półfinału, w którym po wspaniałym finiszu ustanowił rekord życiowy 51,32 s. Sobotnie półfinały mocno się dały we znaki prawie wszystkim finalistom, bowiem aż siedmiu z nich miało gorsze wyniki. Łącznie z głównym faworytem Turkiem Berke Akçamem, który zwyciężył z czasem 50,70 s...

Grupa lekkoatletów KKL Kielce startowała poza konkursem w młodzieżowych mistrzostwach województwa lubelskiego w Lublinie. Przygotowująca się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Włocławku 16-letnia Zuzanna Pałyga ustanowiła rekord życiowy, rzucając 3-kilogramowym młotem 56,49 m. Wynikiem tym awansowała na czwartą pozycję w tabeli najlepszych polskich juniorek młodszych w tym sezonie.

W rywalizacji seniorek dobrą formę zademonstrowała Marika Kaczmarek, która uzyskała 65,58 m. Zwyciężyła z wynikiem 68,35 m Katarzyna Furmanek. Trzecią lokatę w konkursie zajęła Wiktoria Wijas, wicemistrzyni Polski juniorek, która miała rezultat 55,38 m.

W trójskoku najlepsza była Karolina Młodawska...