Archiwum miesiąca październik 2022

Mateusz Kaczor i Małgorzata Czarnota najlepsi w Memoriale Wolińskiego

Ponad 150 biegaczek i biegaczy rywalizowało w XIV Memoriale Krzysztofa Wolińskiego, zasłużonego trenera, wychowawcy mistrzów i reprezentantów Polski, który zmarł w 2008 r. w wieku 50 lat. Na 10-kilometrowej trasie wiodącej ulicami osiedla Bór w Skarżysku-Kamiennej najlepszy okazał się Mateusz Kaczor z RLTL Optima Radom, który minął metę w czasie 30 min 35 s. Dwie kolejne lokaty zajęli Kenijczycy Cosmas Kyeva (30.46) i Boniface Nduva (30.51).

Małgorzata Czarnota (nr 19) zwyciężyła wśród kobiet (fot. Facebook/Jędrzejów biega)

Jako czwarty finiszował Kamil Walczyk z podradomskiego Makowa (31.03), piąty Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik (31.31), a szósty Aleksander Dragan z KKL Kielce (31.43).  W pierwszej dziesiątce było jeszcze trzech świętokrzyskich biegaczy: 8...

Czytaj więcej

Lidia Czarnecka zdecydowanie najlepsza w maratonie w Toruniu

Lidia Czarnecka

Lidia Czarnecka z Bliżyna z dużą przewagą zwyciężyła wśród kobiet w 39. Toruń Maratonie. Reprezentująca Czarnecki Run Team biegaczka uzyskała swój najlepszy tegoroczny rezultat 2:53.04. Drugą na mecie Weronikę Lenkiewicz z Olszewki i grupy Dark Side Ostrołęka wyprzedziła o 5 min i 14 s.

14. lokatę w toruńskim maratonie z rezultatem 3:44.04 zajęła Aneta Obara z Suchedniowa, która równocześnie została sklasyfikowana na czwartej pozycji w kategorii wiekowej K40.

Świętokrzyscy biegacze zdominowali rozegraną także w niedzielę 23 października  „Piątkę szytą na miarę” w Bełchatowie. Pierwszy na mecie był Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, który 5 km pokonał w 15.14. Tuż za nim uplasował się Tomasz Biskupski z podkieleckiego Sukowa, a trzeci...

Czytaj więcej

Sabina Jarząbek druga w Biegu Warciańskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka

Sabina Jarząbek (fot. Paweł Małecki)

Bardzo dobrze spisała się Sabina Jarząbek w 42. Międzynarodowym Biegu Warciańskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Kole. Przygotowująca się do startu w mistrzostwach Polski w biegach ulicznych na 5 i 10 km zawodniczka KKL Kielce pokonała ten drugi dystans w 33 min 59 s, plasując się na drugim miejscu wśród kobiet.

Wyprzedziła ją jedynie o 12 s Izabela Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin, reprezentantka naszego kraju w maratonie podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Monachium.

Na szóstej pozycji ukończył bieg w Kole Aleksander Dragan, również reprezentujący KKL. Uzyskał swój najlepszy tegoroczny czas na dystansie 10 km – 31.12. Zdecydowanym zwycięzcą został Adam Głogowski z Maratończyka Lębork z wynikiem 30.13...

Czytaj więcej

Utalentowani młodzicy i juniorzy, senior jeden na medal. 110 m pł mężczyzn

W biegu na 110 m przez płotki mieliśmy kilkunastu medalistów i finalistów mistrzostw Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów, ale do krajowej czołówki seniorów zdołał się przebić jedynie Krzysztof Radziszewski. Zawodnik KKL Kielce zaczął odnosić sukcesy dopiero jako młodzieżowiec. W tej kategorii wiekowej był wicemistrzem naszego kraju, a ponadto dwa razy zajmował czwarte miejsca. Jego największym osiągnięciem było zdobycie brązowego medalu na seniorowskich mistrzostwach Polski w 2009 r.

Bieg na 110 m pł podczas zawodów o awans do I ligi w Bielsku-Białej 2 września 2006 r. Pierwszy z prawej zwycięzca Krzysztof Radziszewski, czwarty Michał Jagodziński z KKL

Uplasował się też na piątej pozycji w zestawieniu najlepszych polskich płotkarzy w 2009 r...

Czytaj więcej

Biegacze z Jędrzejowa i Wodzisławia zdominowali Memoriał Stawiarza

Nikola Wyrozumska (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Biegacze z powiatu jędrzejowskiego odnieśli pięć zwycięstw w XXII Wojewódzkich Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS – Memoriale Zdzisława Stawiarza, zadłużonego działacza sportowego, który zginął tragicznie w 1996 r.

Na najdłuższych dystansach – 1000 m dziewcząt i 1500 m chłopców z roczników 2008-2009 – zwyciężyli Nikola Wyrozumska i Kacper Radziejewski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie. Szkoła okazała się najlepsza w punktacji drużynowej w tej kategorii.

W biegach na 800 m dziewcząt i 1000 m chłopców z roczników 2010-2011 zwycięzcami zostali uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu – Diana Kowalczyk i Jakub Górniak...

Czytaj więcej

Beata Popadiak piąta i z rekordem w Półmaratonie Królewskim

Beata Popadiak

W 1 godz. 17 min i 12 s przebiegła trasę 8. Cracovia Półmaratonu Królewskiego Beata Popadiak. Należąca do grupy Asics Frontrunner Poland, a posiadająca od 2019 r. licencję Nadiru  Jędrzejów biegaczka zajęła piątą lokatę wśród kobiet. Poprawiła też o minutę swój rekord życiowy ustanowiony na początku września w Warszawie, który był także rekordem województwa świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu w Berlinie uzyskała także rekordowy wynik w maratonie – 2:37.42. Daje on jej ósmą pozycję w tabeli najlepszych w tym roku maratonek w Polsce. Na dystansie o połowę krótszym plasuje się na początku drugiej dziesiątki.

Na 16. pozycji wśród kobiet w krakowskim półmaratonie uplasowała się  Klaudia Szmigiel z Nadiru z wynik...

Czytaj więcej

Kuba Tałaj zwyciężył w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików

Kuba Tałaj(fot.Bartłomiej Kozłowski)

Jedno pierwsze, jedno drugie i dwa trzecie miejsca zajęli świętokrzyscy młodzicy w międzywojewódzkich mistrzostwach w biegach przełajowych w Końskich. Najlepiej spisał się Kuba Tałaj z Żaczka Połaniec, który zwyciężył na dystansie 2 km.

Trzeci w tym biegu był Kamil Mąka, szósty Dawid Cholewiński, siódmy Mateusz Dwojak (wszyscy z LKB Rudnik), ósmy Maksymilian Masłowski z Żaczka, dziewiąty Emil Pięciński z Juventy-Cerrad Starachowice, a dziesiąty Kryspin Golemba z Żaczka.

Na 2,5 km młodziczek drugie miejsce zajęła Natalia Kosińska z KKL Kielce. Jej koleżanka klubowa Adrianna Gierek uplasowała się na trzeciej pozycji w biegu na 1,5 km. Na tym dystansie piąta była Emilia Synowska z Nadiru Jędrzejów, szósta Anna ...

Czytaj więcej

Kilka pokoleń lekkoatletów rywalizowało na bieżni, rzutni i skoczni

Pogoda dopisała, uczestnicy też. W kończących sezon 2022  zawodach Świętokrzyskiej Sztafety Pokoleń wystartowało kilkadziesiąt osób. Najliczniejszą obsadę miały rzuty. Ze Skarżyska przyjechał urodzony w styczniu 1939 r. Grzegorz Mirkowski, wicemistrz Polski juniorów w rzucie młotem sprzed 65 lat. W swojej koronnej konkurencji miał problem z utrzymaniem się w kole i nie zaliczył żadnej próby. Za to znacznie lepiej radził sobie w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.

Czesława Stępniewska i Grzegorz Mirkowski z pucharami ufundowanymi przez Wiesława Rożeja, honorowego prezesa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wręczył je obecny prezes ŚZLA Grzegorz Furmanek

Młotem najdalej wśród seniorów rzucił 81-letni Zdzisław Włodarczyk z Suchedniowa – 34,10 m...

Czytaj więcej

Każdy może wygrać. Świętokrzyska Sztafeta Pokoleń po raz czwarty

Startować mogą wszyscy chętni, od 6. roku wzwyż, dzieci za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna – w niedzielę 9 października odbędzie się Świętokrzyska Sztafeta Pokoleń 2022. To już czwarta edycja tych zawodów, w których rywalizują obecni i byli zawodnicy oraz osoby, które nie trenowały jeszcze lekkoatletyki. Po raz pierwszy rozegrane zostaną na stadionie Politechniki Świętokrzyskiej przy al. Tysiąclecia Państwa Polskiego, ponieważ stadion MOSiR przy ul. Leszka Drogosza przechodzi modernizację.

W programie zawodów znajdują się biegi na 60, 100, 1000 i 5000 m, skoki wzwyż i w dal, pchnięcie kulą, rzuty dyskiem, młotem, oszczepem i piłeczką palantową oraz sztafeta mieszana 4×100 m...

Czytaj więcej

Biegali na przełaj przy Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach

Zespół Szkół Mechanicznych z Kielc okazał się najlepszy w finale wojewódzkim sztafetowych biegów przełajowych Szkolnego Związku Sportowego. Na trasach przy pokamedulskim klasztorze Pustelnia Złotego Lasu w Rytwianach biegacze z „Mechanika” zwyciężyli zdecydowanie w sztafecie męskiej, wyprzedzając Zespół Szkół z Połańca i Powiatowy Zespół Szkół z Łopuszna.

Biegaczki i biegacze Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach ze swym opiekunem Henrykiem Bielachą (fot. Facebook/KS Mechanik)

W sztafecie dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych biegaczki z ZSM uplasowały się na drugim miejsce. Zwyciężyła drużyna VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego z Kielc, a trzecią lokatę zajęły uczennice I LO im. Stefana Żeromskiego, także z Kielc.

Najlepsz...

Czytaj więcej