Adam Masaczyński z brązowym medalem akademickich mistrzostw Polski

Adam Masaczyński

Adam Masaczyński zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 m podczas akademickich mistrzostw Polski w Poznaniu. Biegacz KKL Kielce i student katowickiej AWF uzyskał czas 3.53,49. Ponadto uplasował się na czwartej pozycji na swoim koronnym dystansie 800 m z wynikiem 1.50,65. 14. w tej konkurencji był jego klubowy kolega Łukasz Łakomiec, student Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z czasem 1.55,89.

Z reprezentantów Politechniki Świętokrzyskiej najlepiej w Poznaniu spisała się Natalia Banaśkiewicz, która zakwalifikowała się do finałów w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. W eliminacjach uzyskała w tych konkurencjach wyniki 10,28 m i 34,67 m. W finałowej rywalizacji rzucała bliżej – kulą 10,14 m i była dziewiąta, oszczepem 28,62 m i dwunasta.

W rzucie oszczepem mężczyzn na 20. miejscu został sklasyfikowany Mateusz Marcinkowski, także z Politechniki Świętokrzyskiej, z rezultatem 39,73 m, a trzy lokaty niżej jego kolega z uczelni Przemysław Wilk, który rzucił 38,62 m. Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, studenta krakowskiej AWF, uzyskała 24. czas w biegu na 1500 m – 4.42,99.

Zdecydowanie wyższe lokaty zajęli świętokrzyscy studenci w prowadzonej także klasyfikacji typów uczelni. Adam Masaczyński okazał się najlepszy zarówno na 1500 m, jak i na 800 m wśród studentów wychowania fizycznego, a Łukasz Łakomiec szósty na 800 m w kategorii uniwersytetów. Natalia Banaśkiewicz w kuli i oszczepie zajęła trzecie lokaty wśród studentek uczelni technicznych, natomiast Julia Szydłowska siódmą w kategorii AWF-ów.