Damian Sator 13. z drużyną i 74. indywidualnie w ME

Na 74. miejscu ukończył Damian Sator bieg juniorów podczas przełajowych mistrzostw Europy w bułgarskim Samokow. 18-latek ze Słoneczka Busko-Zdrój dystans 6 km 85 m pokonał w 22 min 12 s. Zwycieżył reprezentujący Włochy Yamaneberhan Crippa w czasie 20.07. Bieg ukończyło 94 juniorów, w tym jeszcze trzech Polaków: 38. Patryk Błaszczyk, Jantar Ustka 21.20, 59. Mateusz Kaczor, Starówka Radom 21.44 i 67. Zbigniew Jost, Rodło Kwidzyn 21.59.
W klasyfikacji drużynowej, do której zaliczano sumę miejsc czterech biegaczy z każdego kraju, polscy juniorzy z rezultatem 238 zajęli 13. lokatę. Zdecydowanie zwyciężyli biegacze z Włoch, których aż czterech uplasowało się w pierwszej dziesiątce, na miejscach pierwszym, trzecim, piątym i dziewiątym (suma miejsc 18).