Szybkie biegi i pewne zwycięstwo Karoliny Młodawskiej w Łodzi

Karolina Młodawska (Facebook KKL Kielce)

Od zwycięstwa w biegu na 60 m rozpoczęła sezon halowy Karolina Młodawska z KKL Kielce. Na zawodach w Łodzi pokonała ten dystans w eliminacjach w 7,58 s, a w finale pobiegła jeszcze szybciej, wyrównując czasem 7,52 s rekord życiowy sprzed roku. Drugą na mecie Klaudię Wojtunik z AZS Łódź wyprzedziła o 0,13 s.

W Łodzi startowali też koledzy klubowi Karoliny, wszyscy w biegu na 1000 m. Najlepiej wypadł Adam Masaczyński, który był drugi z wynikiem 2.28,74. Na szóstej pozycji minął metę Jakub Pączkiewicz z rekordem życiowym 2.33,72, siódmy był Łukasz Łakomiec (2.33,90), a 11. w tej serii Adam Wąchała (2.41,47). Drugą serię wygrał natomiast Jakub Pietrzykowski z „życiówką” 2.40,40.

Na 1000 m pobiegły również zawodniczki Juventy-Kobex Starachowice. Maja Peryt była czwarta z rekordem życiowym 3.01,09. Weronika Wojnar uzyskała czas 3.16,84 i zajęła 11. lokatę w tej konkurencji.