Michalina Nowak tagged posts

Tyczkarze KKL najlepsi w stolicy, Filip Iwaniec z rekordem

Filip Iwaniec (fb/KKL Kielce)

Zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego nie mieli sobie równych w konkursach skoku o tyczce na Ogólnopolskim Mityngu Warszawskim. Męski zakończył się zwycięstwem młodzieżowca Nikodema Pochopienia, który pokonał wysokość 5,00 m.

Drugie miejsce zajął junior Borys Lach z wynikiem 4.30 m, a trzecie Filip Iwaniec, który skoczył 4,10 m i ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego w kategorii młodzików. Poprzedni należał od 2015 r. do Jana Działowskiego, także tyczkarza KKL. Filip wyrównał już ten rekord przed tygodniem podczas XVII Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach.

W żeńskim konkursie zwyciężyła Zofia Jastrząb z rezultatem 3,90 m. Na drugiej pozycji uplasowała się Natalia Biskupska, która uzyskała 3,80 m, co je...

Czytaj więcej

„Życiówki” świętokrzyskich biegaczy w Piasecznie i Gliwicach

Łukasz Łakomiec

Łukasz Łakomiec uzyskał najlepszy wynik z biegaczy KKL Kielce startujących w 9. Memoriale Sławomira Rosłona w Piasecznie. Zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m z czasem 1.52,93, ponad 2 sekundy lepszym od uzyskanego przed tygodniem w akademickich mistrzostwach Polski w Lublinie, gdzie reprezentował Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Ten sam dystans juniorka Adrianna Gierek przebiegła w 2.15,28. Na 1500 m rekordy życiowe ustanowili juniorzy młodsi: Michalina Nowak (4.49,64) i Tomasz Szwajkowski (4.11,92). Niespełna 14-letnia Lena Furtak poprawiła natomiast „życiówkę” na 600 m czasem 1.43,41.

W rozegranych w Gliwicach mistrzostwach Polski juniorek na 5000 m wystąpiła Zofia Dróżdż z Juventy-Cerrad Starachowice...

Czytaj więcej

Mistrzostwa województwa z deszczem i wiatrem

Dominik Kotulski i Julia Marks z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego uzyskali najlepsze wyniki rozegranych w Kielcach mistrzostw województwa świętokrzyskiego juniorów i juniorów młodszych. Obydwoje otrzymali puchary imienia niezwykle zasłużonego dla lekkoatletyki w naszym regionie Adama Jóźwika, ufundowane przez jego syna Krzysztofa, trenera biegaczy KKL.

Puchar im. Adama Jóźwika odbiera Dominik Kotulski

Krzysztof Jóźwik wręcza puchar Julii Marks

18-letni Dominik rzucił 6-kilogramowym młotem 66,04 m, tylko 59 cm bliżej od ustanowionego przed tygodniem rekordu województwa juniorów. Rok młodsza od niego Julia w rozgrywanym w deszczowej pogodzie konkursie skoczyła w dal 5,59 m.

Wyróżnili się młodzi sprinterzy...

Czytaj więcej

Laura pierwsza w Łodzi, Nikodem drugi za oceanem

Laura Wójcik

Zwycięstwem Laury Wójcik zakończył się konkurs skoku w dal podczas 33. Memoriału Ludwika Szumlewskiego w Łodzi. 14-letnia zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w trudnych warunkach atmosferycznych uzyskała rezultat 5,49 m, zaledwie 2 cm gorszy od rekordu życiowego z ubiegłego roku, będącego równocześnie rekordem województwa świętokrzyskiego młodziczek.

Studiujący na Uniwersytecie Południowej Florydy w Stanach Zjednoczonych młodzieżowiec KKL Nikodem Pochopień po raz kolejny skoczył o tyczce ponad 5 m. Tym razem 5,22 m na zawodach w mieście Denton, a rezultatem tym zajął drugie miejsce w konkursie.

Na mityngu w Lublinie junior Paweł Mazur z MKS Ostrowii – SMS Ostrowiec Świętokrzyski przebiegł 100 m w 11,15 s, 0,23 s szybciej od rekordu życi...

Czytaj więcej

„Życiówki” młodziczki Juventy-Cerrad w Starachowicach

Przed tygodniem Zuzanna Bilska wygrała zdecydowanie bieg na 600 m w Kielcach, tym razem okazała się najlepsza na 100 m z czasem 12,91 s i była druga na 300 m z rezultatem 42,09 s na mityngu w Starachowicach. Młodziczka miejscowej Juventy-Cerrad na obu tych dystansach ustanowiła rekordy życiowe. Na 300 m wyprzedziła ją klubowa koleżanka, juniorka młodsza Julia Góra, która zwyciężyła z wynikiem 41,74 s.

Bieg na 300 m, z numerem 455 Julia Góra, z prawej Zuzanna Bilska (fb/Juventa-Cerrad Starachowice)

W biegu na 1000 m najlepsze były zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego – wygrała juniorka Adrianna Gierek w czasie 3.02,64, wyprzedzając juniorkę młodszą Michalinę Nowak (3.08,12). Wyróżniła się też niespełna 14-letnia Lena Furtak z KKL, która zwyciężyła ...

Czytaj więcej

Pierwszy dzień mistrzostw w Rzeszowie bez sukcesów

Katarzyna Janik (fot. B. Kozłowski)

Katarzyna Janik zajęła najwyższe miejsce ze świętokrzyskich lekkoatletów w pierwszym dniu halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w Rzeszowie. Zawodniczka KKL Kielce była ósma w trójskoku juniorek młodszych, uzyskując swój najlepszy wynik pod dachem 11,12 m.

W biegu na 1000 m w tej samej kategorii wiekowej Michalina Nowak, także z KKL, uplasowała się na dziewiątej pozycji z czasem 3.04,03. Na tym samym dystansie juniorów młodszych jej klubowy kolega Tomasz Szwajkowski został sklasyfikowany na 12. miejscu z rezultatem 2.36,32. W konkursie skoku o tyczce juniorek młodszych Julia Pochopień z KKL wyrównała „życiówkę” 3,00 m, co dało jej 11. lokatę.

Z juniorów najlepiej wypadł Paweł Mazur z MKS Ostrowii – SM...

Czytaj więcej

Dwa zwycięstwa kieleckich biegaczy na mityngu w Spale

Adrianna Gierek (fot. M.Nowak)

Adrianna Gierek zwyciężyła w biegu na 800 m podczas ogólnopolskiego halowego mityngu w Spale. Juniorka z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego po raz pierwszy wystartowała na tym dystansie pod dachem, uzyskując bardzo dobry czas 2.14,69. W historii świętokrzyskiej lekkoatletyki tylko cztery biegaczki pobiegły szybciej na 800 m w hali.

W biegu na 1000 m najlepszy czas sobotnich zawodów uzyskał junior młodszy KKL Tomasz Szwajkowski – 2.36,86. To jego rekord życiowy, lepszy od poprzedniego o blisko dwie i pół sekundy. Na tym samym dystansie wśród pań jego rówieśniczka i klubowa koleżanka Michalina Nowak była szósta, ale wynikiem 3.03,22 także zdecydowanie poprawiła „życiówkę” – o ponad trzy sekundy.

Za tydzień trójka podopiecznych trene...

Czytaj więcej

Nikodem Pochopień wyrównał najlepszy wynik w hali

Nikodem Pochopień (Facebook)

Studiujący na Uniwersytecie Południowej Florydy Nikodem Pochopień zajął trzecie miejsce w zawodach w Gainesville, pokonując w skoku o tyczce wysokość 5,15 m. Wynikiem tym młodzieżowiec Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wyrównał swój najlepszy rezultat z hali, który jest także halowym rekordem województwa świętokrzyskiego. Ustanowił go przed rokiem w tym samym mieście w Stanach Zjednoczonych. Przypomnijmy, że jego rekord ze stadionu, także uzyskany w ubiegłym roku za oceanem, wynosi 5,33 m.

Podczas niedzielnego mityngu w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Spale dobrze spisała się juniorka Adrianna Gierek z KKL, zajmując trzecie miejsce w biegu na 600 m z czasem 1.36,80...

Czytaj więcej

Dawid Kulik dwukrotnie poprawiał rekord Polski!

Znakomicie spisał się Dawid Kulik z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w konkursie wieloskoku podczas ogólnopolskiego mityngu w hali COS w Spale. Niespełna 15-letni podopieczny trenera Pawła Tietierina już w drugiej kolejce ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego młodzików wynikiem 13,02 m, lepszym o 35 cm od poprzedniego. W czwartej próbie uzyskał 13,44 m, poprawiając o 15 cm halowy rekord Polski w tej kategorii wieku, który od roku należał do Stanisława Głogowskiego z MUKS Park Zduńska Wola. Na tym jednak Dawid nie poprzestał i w piątej kolejce skoczył 13,46 m.

Dawid Kulik – nowy rekordzista Polski młodzików w wieloskoku w hali

Bardzo dobrze w spalskiej hali wypadli także tyczkarze KKL. W żeńskim konkursie trzecie miejsce zajęła Zofia Jastrząb z rez...

Czytaj więcej

Jeden ważny rzut i drugie miejsce Katarzyny Furmanek

Katarzyna Furmanek (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Katarzyna Furmanek zajęła drugie miejsce w rzucie młotem na mityngu w Warszawie. Zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego miała tylko jeden ważny rzut w konkursie – na odległość 67,57 m. Wyprzedziła ją Ewa Różańska z Podlasia Białystok, która rzuciła 70,20 m. Trzecią lokatę zajęła Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość z wynikiem 66,12 m. Druga młociarka KKL Marika Kaczmarek miała sześć nieważnych rzutów.

W biegu na 600 m w pierwszej trójce były dwie biegaczki KKL – juniorka Oliwia Bełczew druga z czasem 1.34,69, a juniorka młodsza Adrianna Gierek trzecia z rekordem życiowym 1.34,82. „Życiówki” ustanowili także 16-latkowie z KKL – Michalina Nowak (6.56,91 na 2000 m) i Tomasz Szwajkowski (4...

Czytaj więcej