Medale dla Sandomierza i Stopnicy w „Czwartkach”

Karolina Gromada ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu oraz Mateusz Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Stopnicy zdobyli złote medale podczas XVIII Ogólnopolskiego Finału „Czwartków Lekkkoatletycznych” w Łodzi.
Karolina zwyciężyła w biegu na 600 m 11-latek z czasem 1.47,76. To nowy rekord „Czwartków” oraz nieoficjalny rekord województwa dziewcząt do lat 12. Najlepszy wynik „Czwartków” oraz województwa 12-latków poprawił też Mateusz, który w półfinale przebiegł 60 m w 7,68 s. W finałowym biegu do wygranej wystarczył mu rezultat 7,94.
Na podium „Czwartków” stanęło jeszcze dwóch 12-latków z sandomierskiej SP 1. Kacper Stec w finale skoku w dal był drugi z rezultatem 5,00 m (w eliminacjach skoczył 5,26). Jakub Wiatrowski w skoku wzwyż pokonał wysokość 1,43 m, co dało mu trzecie miejsce.
Czwarty w skoku wzwyż 13-latków, z takim samym rezultatem jak brązowy medalista 1,55 m, był Dominik Gumuła z SP Porzecze (gm. Miedziana Góra). Także na czwartej pozycji uplasował się w biegu na 1000 m 11-latków Adam Kołodziej z SP 3 Sandomierz z czasem 3.20,01. Piątą lokatę w skoku w dal 11-latek wywalczyła wynikiem 4,44 m Paulina Floras z SP Czajków (gm. Staszów). Ponadto Kaja Kubiec z SP 32 Kielce była siódma w rzucie piłeczką palantową 11-latek z rezultatem 37,5 m.