Archiwum miesiąca czerwiec 2013

Renata Misiarczyk 43 cm od podium w młodzieżowych MP

Blisko medalu była Renata Misiarczyk w drugim dniu młodzieżowych mistrzostw Polski w Bydgoszczy. Zawodniczka KKL Kielce zajęła ostatecznie piąte miejsce w rzucie dyskiem z rezultatem 44,00 m. Brązowa medalistka Tatiana Grot (AZS-AWFiS Gdańsk) rzuciła tylko 43 cm dalej. Złoty medal zdobyła Andżelika Przybylska (Rodło Kwidzyn) z wynikiem 54,49, a srebrny Małgorzata Raciborska (AZS-AWF Biała Podlaska) – 50,84.
W mistrzostwach startowała również Sabina Jarząbek z KKL. Przebiegła 800 m 2.18,08, zajmując 14. lokatę.

Czytaj więcej

Kielczanka w meczu Polski z „Resztą Świata”

Katarzyna Furmanek reprezentowała Polskę w meczu z „Resztą Świata”, czyli Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w Cetniewie. Rywalizowała w parze z mistrzynią Czech Terezą Kralovą, która ma rekord życiowy 70.21 m. 17-letnia kielczanka seniorowskim młotem rzuciła najdalej 62,63 m. Zawodniczki wykonywały na przemian po sześć prób, lepsza w każdej kolejce otrzymywała punkt. Nie był to równy pojedynek, ale zawodniczka KKL zdobyła dwa punkty dla Polski, gdy rywalka miała rzuty nieważne. Czeszka zaliczyła trzy rzuty i tyleż punktów przysporzyła „Reszcie Świata”. W jednej kolejce obydwie zawodniczki miały próby nieważne. Czeszka w najlepszej próbie uzyskała 69,03, kielczanka – 60,63.
W drugiej parze konkursu młociarek zmierzyły się wicemistrzyni oli...

Czytaj więcej

Srebro Karoliny Kołeczek w młodzieżowych MP

Nie udało się Karolinie Kołeczek zdobyć tytułu młodzieżowej mistrzyni Polski w biegu na 100 m przez płotki. Zawodniczka Trójki Sandomierz była zdecydowaną faworytką tej konkurencji podczas rozgrywanych w Bydgoszczy mistrzostw. Potwierdziła to w eliminacjach, uzyskując najlepszy czas 13,79 s. W finale toczyła zaciętą walkę o zwycięstwo z Urszulą Bhebhe z AZS AWF Warszawa. Miała pecha, ponieważ potknęła się na ostatnim płotku i z wynikiem 13,81 zajęła drugie miejsce. Bhebhe była o 0,16 s szybsza.

Czytaj więcej

Karolina Kołeczek jedenasta w drużynowych ME

Niezbyt udanie zadebiutowała Karolina Kołeczek w pierwszej reprezentacji Polski podczas drużynowych mistrzostw Europy w angielskim Gateshead. W biegu na 100 m ppł zawodniczka Trójki Sandomierz zajęła przedostatnie 11. miejsce z czasem 14,04, najsłabszym w tym sezonie. Najlepszą w tej konkurencji była Brytyjka Tiffany Porter z rezultatem 12,62.
Drużynowe mistrzostwo Europy zdobyła Rosja, wyprzedzając Niemcy, Wielką Brytanie i Francję. Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce.

Czytaj więcej

Sześć medali w finale „Czwartków lekkoatletycznych”

Jedno pierwsze, dwa drugie i trzy trzecie miejsca zajęli najmłodsi świętokrzyscy lekkoatleci w XIX Ogólnopolskim Finale „Czwartków lekkoatletycznych” w Łodzi.
Najlepiej spisał się Mateusz Wróbel, uczeń Szkoły Podstawowej w Stopnicy i zawodnik Słoneczka Busko-Zdrój, który nie dał szans rywalom w biegu na 300 m 13-latków. Dwukrotnie poprawiał rekord „Czwartków” – najpierw w eliminacjach czasem 37,74, a w zwycięskim finale 37,09. Ten drugi rezultat to także nieoficjalny rekord województwa 13-latków, lepszy o 0,06 s od poprzedniego najlepszego wyniku Mateusza z kwietnia.
Najlepszy wynik w województwie 12-latek w biegu na 600 m ustanowiła w Łodzi Karolina Gromada z SP 1 Sandomierz. Czas 1.44,44 dał jej drugą lokatę w tej konkurencji. Wiktoria Gromada, młodsz...

Czytaj więcej

Kielczanki wicemistrzyniami Radomia

Dwa drugie miejsca zajęły zawodniczki KKL Kielce w otwartych mistrzostwach Radomia. Sabina Jarząbek wywalczyła tę lokatę w biegu na 800 m z czasem 2.18,32, a Renata Misiarczyk w rzucie dyskiem z rezultatem 41,63.

Czytaj więcej

Biegacze bili rekordy w Krakowie

Rekord województwa juniorów i kilka wartościowych „życiówek” ustanowili świętokrzyscy lekkoatleci podczas Otwartego Pucharu Krakowa – V Memoriału Gwiazd.
Własny rekord województwa pobił Jakub Chmielnicki z Trójki Sandomierz w biegu na 110 m ppł juniorów czasem 14,32 s. Junior Mateusz Gad z Żaczka Połaniec poprawił rekordy życiowe na 100 i 200 m rezultatami 11,02 i 22,56. Także junior Szymon Dobaj z KKL Kielce wybrał bieg na 800 m z „życiówką” 1.54,48. Juniorka Dominika Łukasiewicz z MUKS THM Ostrowiec uzyskała natomiast swój najlepszy wynik na 1500 m – 4.47,20.
Cenne rekordy życiowe ustanowili juniorzy młodsi: Paweł Switek z Żaczka (49,94 na 400 m), Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój (4.01,96 na 1500 m) i Krystian Surma z Olimpu Strawczyn (4...

Czytaj więcej

Sandomierzanka w drużynowych mistrzostwach Europy

Karolina Kołeczek została powołana do lekkoatletycznej reprezentacji Polski na 4. Drużynowe Mistrzostwa Europy, które 22-23 czerwca zostaną rozegrane w angielskim Gateshead. Wystartuje tam w biegu na 100 m przez płotki.
20-letnia zawodniczka Trójki Sandomierz jest w tym roku najlepszą polską płotkarką. W lutym zdobyła złoty medal w halowych mistrzostwach naszego kraju w biegu na 60 m ppł. Jest również posiadaczką najlepszego wyniku w biegu na 100 m ppł na stadionie – 13,28 s.
15 czerwca sandomierzanka startowała w mityngu z okazji Dni Sosnowca na 100 m bez płotków, zajmując drugie miejsce z czasem 12,03. Tydzień wcześniej w Krakowie przebiegła ten dystans w 11,97.

Czytaj więcej

Rekordowy bieg Mateusza Borkowskiego w Łodzi

16-letni Mateusz Borkowski ustanowił rekord województwa juniorów młodszych w biegu na 1500 m. Na mityngu w Łodzi utalentowany zawodnik Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika pokonał ten dystans w świetnym czasie 3.52,20.
Poprzedni rekord województwa wynosił 3.53,79 i należał od 1996 roku do Piotra Człeczyńskiego z Budowlanych Kielce. Wynik Mateusza to zdecydowanie najlepszy w tym sezonie rezultat wśród juniorów młodszych w Polsce, zaledwie 0,20 s gorszy od minimum PZLA na lipcowe mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej w Doniecku. W łódzkich zawodach w rywalizacji z seniorami dał mu czwarte miejsce. Wygrał Tomasz Osmulski z RKS Łódź z czasem 3.47,56. Drugi na mecie był Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice ze swym najlepszym w sezonie rezultatem 3.49,45...

Czytaj więcej

Szóste miejsce Dawida Kubca w MP na 5 km

Dawid Kubiec zajął szóste miejsce w rozegranych w Warszawie mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5 km. Zawodnik Juventy-Kobex Starachowice pokonał ten dystans w 15 min 12 s. Mistrzem Polski został Arkadiusz Gardzielewski ze Ślaska Wrocław z czasem 14.04.

Czytaj więcej