Maja Peryt zwycięska na 800 m, Beata Popadiak trzecia w półmaratonie

Maja Peryt

Zdecydowane zwycięstwo odniosła Maja Peryt w biegu na 800 m podczas 21. Memoriału Artura Szymy i Artura Ociepy w Częstochowie. Juniorka Juventy-Cerrad Starachowice uzyskała czas 2.12,64, poprawiając o ponad półtorej sekundy rekord życiowy.

Świętokrzyscy biegacze z powodzeniem startowali też na warszawskiej Pradze. W 7. Nocnym Adidas Półmaratonie Praskim Beata Popadiak, posiadająca licencję Nadiru Jędrzejów, a reprezentująca Asics Frontrunner Poland, zajęła trzecią pozycję wśród kobiet z czasem 1:18.12. To wynik o 33 s lepszy od rekordu województwa świętokrzyskiego, który w 2018 r. ustanowiła Sabina Jarząbek z KKL Kielce.

Wśród mężczyzn 33. był Damian Bernat z wynikiem 1:15.43, a 37. Kamil Czarnecki (1:16.28), obaj z Czarnecki Run Team z Bliżyna . W Adidas Runners Piątka Praska trzecie miejsce zajął Tomasz Biskupski z grupy Zabiegani w Kielcach, który 5 km pokonał w 14 min 58 s. Wśród kobiet w czołówce były biegaczki jędrzejowskiego Nadiru – na szóstej pozycji uplasowała się Dominika Łukasiewicz (18.30), a na 11. Klaudia Szmigiel (19.20).