Gospodarze bez medalu w mistrzostwach Polski w biegach górskich

Dariusz Sikora (fot. Facebook/LKB Rudnik)

Nie udało się świętokrzyskim biegaczom zdobyć medalu w mistrzostwach Polski juniorów, juniorów młodszych i młodzików w biegach górskich na krótkim dystansie, jakie po raz szósty rozegrane zostały na terenie rezerwatu Skały w Krynkach (gm. Brody). Najbliżej podium był Dariusz Sikora z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik, który uplasował się na czwartej pozycji na 3,2 km juniorów młodszych. Szóste miejsce w tym biegu zajął jego klubowy kolega Fabian Wieczorkiewicz. Także szósta była Anna Kawecka ze Słoneczka Busko-Zdrój na 1,5 km młodziczek.

W biegach dzieci, które nie miały rangi mistrzostw, świętokrzyscy biegacze odnieśli dwa zwycięstwa. Wśród dziewcząt do 13 lat na 1 km pierwszą lokatę zajęła Amelia Wojtan z Juventy-Cerrad Starachowice, a wśród chłopców w tej kategorii wiekowej i na tym samym dystansie Jakub Słomiński z LKB Rudnik, przed Igorem Jańcem z SP Krynki. Na 600 m chłopców do lat 11 najlepszy był Piotr Wykrota z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski, natomiast wśród dziewcząt w tej grupie wiekowej druga minęła metę Gabriela Parada z buskiego Słoneczka.

W punktacji klubowej zawodów, obejmującej wszystkie biegi, pierwszą lokatę zajęła Zuza Running Team Opoczno, wyprzedzając Halicz Ustrzyki Dolne i gospodarzy z LKB Rudnik. Na piątym miejscu uplasowało się Słoneczko Busko-Zdrój.