Świętokrzyscy biegacze na podium w 13. Festiwalu Biegowym

Michał Bąk

Kilka miejsc na podium wywalczyli świętokrzyscy biegacze w 13. Festiwalu Biegowym, rozegranym w Piwnicznej-Zdroju i okolicach. Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) zajął najpierw drugie miejsca na 15 km w czasie 49.03, a następnie taką samą lokatę w Koral Maratonie z wynikiem 2:38.13. Najlepszą wśród kobiet na dystansie 42 km 195 m była Lidia Czarnecka z Bliżyna (3:14.22), a na drugiej pozycji uplasowała się Barbara Przeworska z Łącznej (3:22.02).

Startujący na licencji STS Skarżysko-Kamienna Kamil Walczyk z podradomskiego Makowa był drugi na 10 km (29.04) i w półmaratonie (1:10.35). Został mistrzem Polski masters w tych obydwu biegach, w których najlepszy okazał się Bogdan Semenowicz z Ukrainy. Na 10 km czwarty minął metę Aleksander Dragan z Kielc (30.12), a wśród pań także czwarta była Sabina Jarząbek z KKL Kielce (34.06). Ponadto w rywalizacji kobiet Klaudia Szmigiel z Nadiru Jędrzejów zajęła pierwszą lokatę w biegu nocnym na 7 km (27.30), a Lidia Czarnecka trzecią na 15 km (58.43).

W 11. Półmaratonie Dwóch Mostów w Płocku bardzo dobrze spisał się Tomasz Biskupski z grupy Zabiegani w Kielcach. Minął metę na czwartym miejscu z rekordem życiowym 1:09.40. Wyprzedzili go tylko biegacze z Kenii i Ukrainy.