Michał Potrzeszcz pobiegł po medal mistrzostw Polski młodzików

Bardzo miłą niespodziankę sprawił Michał Potrzeszcz w mistrzostwach Polski młodzików, będących Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. 15-latek z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski już w eliminacjach biegu na 100 m uzyskał świetny czas 11,31 s, lepszy o 0,13 s od rekordu życiowego, jaki ustanowił 17 września w Łodzi. W finale pobiegł 11,33 s, zdobywając brązowy medal.

Dzięki Michałowi Potrzeszczowi świętokrzyscy młodzicy nie wrócą z mistrzostw Polski w Lublinie bez medalu (fot. Tomasz Wieczorek)

W niedzielę utalentowany sprinter, który od niespełna roku trenuje pod okiem znanego niegdyś 400-metrowca z Ostrowca Krzysztofa Sidowskiego, pobiegnie jeszcze na 300 m. W sobotę, w pierwszym dniu rozgrywanych w Lublinie mistrzostw młodzików, bardzo dobrze wypadł też Kuba Tałaj z Żaczka Połaniec. Uplasował się na piątym miejscu w biegu na 600 m, poprawiając wynikiem 1.25,79 rekord życiowy o 1,34 s.

W skoku o tyczce startowali zawodnicy KKL, ale nie zbliżyli się do swoich najlepszych rezultatów i zajęli odległe miejsca. Borys Lach skoczył 3,15 m i był 11., natomiast Karol Białogoński zaliczył tylko 2,80 m i z trzema innymi młodzikami sklasyfikowany został ex aequo na 13. pozycji.

W biegu na 1000 m z przeszkodami Natalia Rocka z Wisły Junior Sandomierz zajęła 13. lokatę z czasem 3.28,6, a Zofia Dróżdż z Juventy-Cerrad Starachowice była 14. z „życiówką” 3.28,22.