Drugie miejsca świętokrzyskich biegaczy w maratonie w Rzeszowie

Michał Bąk

Michał Bąk zajął drugą pozycję w 10. Maratonie Rzeszowskim. Biegacz z Chełmiec (gm. Strawczyn), który przed rokiem zwyciężył w stolicy Podkarpacia, tym razem musiał uznać wyższość Patryka Pawłowskiego z RLTL Optima Radom. Zwycięzca uzyskał czas 2:30.31, a Bąk 2:31.03. Jako szósty minął metę Łukasz Ołub z Bliżyna z rezultatem 2:53.30.

Na drugim miejscu wśród kobiet uplasowała się Lidia Czarnecka z Bliżyna ze swoim najlepszym tegorocznym wynikiem w maratonie 2:58.15. Wyprzedziła ją Matylda Kowal z Resovii Rzeszów, która uzyskała 2:54,50.

W Silesia Marathon 2022, rozegranego na ulicach Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa, najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy wypadł Hubert Zawierucha z Bielin (Dream Team Wokół Łysej Góry). Był na mecie na Stadionie Śląskim piąty z czasem 2:47.44.

W X Kieleckiej Dysze, czyli biegu przełajowym na 10 km na leśnych trasach na Stadionie, zwyciężył Łukasz Woźniak ze Strawczyna, wyprzedzając Artura Rytlewskiego z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Sebastiana Łukasiewicza z Klubu Biegacza Gepard Miedziana Góra. Wśród kobiet najlepsza była Klaudia Szmigiel z Nadiru Jędrzejów.