Tylko jedno podium w finale Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich

Aleksandra Podraza (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Aleksandra Podraza ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Kielcach zajęła drugie miejsce w finale ogólnopolskim Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich w Warszawie. To zawody, w których startowały dzieci z roczników 2011 i 2012. 11-letnia kielczanka rywalizowała w dwuboju składającym się z biegu na 60 m i rzutu piłeczką palantową. W tej pierwszej konkurencji uzyskała 9,08 s, w drugiej 37,5 m.

Pozostałym reprezentantom województwa świętokrzyskiego nie udało się już wywalczyć miejsca na podium. W dwuboju 300 m i rzut piłeczką na piątej pozycji uplasowała się Lena Wójcikowska, także z SP 33. Gabriela Parada ze Szkoły Podstawowej w  Gnojnie była ósma w dwuboju 300 m i skok w dal. W biegu ustanowiła rekord życiowy czasem 47,76 s. Także na ósmym miejscu została sklasyfikowana Marika Głowacka z SP w Oleśnicy w dwuboju 60 m i rzut piłeczką.

W najliczniej obsadzonym dwuboju 60 m i w dal (155 startujących) na 12. pozycji uplasowała się 10-letnia Laura Wójcik z Katolickiej SP w Kielcach. W biegu uzyskała czas 9,13 s, a skoczyła 4,30 m.

Z chłopców najwyższą, dziewiątą lokatę zajął Filip Skwarliński z SP 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim w dwuboju 300 m i rzut piłeczką palantową. Dziesiąty w tej konkurencji był Filip Nowacki z SP 9 w Kielcach.