Sabina Jarząbek zdobyła mistrzostwo Polski w biegu na 5 km!

Wielki sukces Sabiny Jarząbek! Biegaczka KKL Kielce zwyciężyła w otwartych mistrzostwach Polski w biegu na 5 km, rozegranych w ramach Niepodległej Piątki na PGE Narodowym. 5-kilometrową trasę pokonała w 16 min 19 s, wyprzedzając o sekundę Ewę Jagielską z Prefbetu-Sonarol Łomża i o dwie Natalię Bielak z SMS Szklarska Poręba.

W ubiegłym roku Sabina Jarząbek była trzecia, w tym wygrała Niepodległą Piątkę na PGE Narodowym (fot. niepodlegla5.pl)

W mistrzostwach startowały też reprezentantki Nadiru Jędrzejów. Najlepsza z nich Dominika Łukasiewicz uplasowała się na 19. pozycji z czasem 17.31. 20. była Małgorzata Czarnota (17.35), a 39. Klaudia Szmigiel (20.05). W klasyfikacji drużynowej Nadir zajął drugie miejsce wśród kobiet.

W mistrzostwach mężczyzn 28. miejsce zajął Tomasz Biskupski startujący pod szyldem Zabiegani w Kielcach, który uzyskał czas 15.16. Na 45. pozycji minął metę Adam Kubicki z Buska-Zdroju z wynikiem 15.44. Mistrzem Polski został Mateusz Kaczor z RLTL Radom z czasem 14.15.