W mistrzostwach Polski na 10 km Sabina Jarząbek ze srebrnym medalem

Sabina Jarząbek

Kolejny wielki sukces Sabiny Jarząbek! W rozegranych w Poznaniu mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 10 km kobiet zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zajęła drugie miejsce z czasem 33 min 40 s.

Zwyciężyła zdecydowanie ubiegłoroczna wicemistrzyni Izabela Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin, która uzyskała rezultat 32.45. Kielczanka przed rokiem zajęła trzecie miejsce. Tym razem ta lokata przypadła Natalii Bielak z SMS Szklarska Poręba (34.14).

Mistrzostwa rozegrane zostały 11 listopada w ramach Biegu Niepodległości Run Poland 2022, do którego start nastąpił o godz. 11.11. W rywalizacji mężczyzn, którzy nie rywalizowali o medale mistrzostw Polski, bardzo dobrze spisał się Aleksander Dragan z KKL, zajmując trzecie miejsce z czasem 31.05. Wyprzedzili go tylko Kamil Szymaniak z Torunia (30.52) i minimalnie Jakub Gorzelańczyk z MKS Siechnice (31.04).