Łukasz Woźniak i Tomasz Biskupski wygrali Bieg Niepodległości w Kielcach

Zwycięstwem Łukasza Woźniaka ze Strawczyna (Woźniak Running Team) i Tomasza Biskupskiego z Sukowa (Zabiegani w Kielcach) zakończył się Bieg Niepodległości w Kielcach. Trzymając się za ręce wbiegli na metę w parku miejskim, pokonując 10 km w czasie 32 min 49 s. Trzecią lokatę ze stratą 25 s zajął Michał Bąk z Chełmiec (Czarnecki Run Team).

Łukasz Woźniak (z lewej) i Tomasz Biskupski razem wbiegli na metę (fot. Paweł Małecki)

Czwarty był Piotr Jaśtal z Domaszowic, reprezentujący także 10. Brygadę Kawalerii Pancernej z wynikiem 33.27. Ten zawodnik znany dotychczas głównie z sukcesów w biegach górskich dzień wcześniej startował w silnie obsadzonym Biegu Niepodległości na 10 km w Warszawie. Uplasował się tam na 18. pozycji z dużo lepszym niż w Kielcach czasem 32.14.

Wśród kobiet najlepszą w kieleckim biegu okazała się Iga Lewinowska z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej z wynikiem 42.06. 20 s za nią finiszowała Barbara Przeworska z Łącznej (Czarnecki Run Team), a trzecią lokatę zajęła Katarzyna Pawłowska z grupy Zabiegani w Kielcach (43.22).

Bieg główny na 10 km ukończyło 731 osób, w tym 198 kobiet. Rozegrano także bieg dodatkowy na symbolicznym dystansie 1918 m. Zwyciężył w nim Paweł Bochenek z UKS Mechanik Ekipa Bielachy Kielce, a wśród dziewcząt Natalia Kosińska z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.