Michał Bąk wygrał maraton w Bliżynie, Sabina Jarząbek „15” w Bełchatowie

Zdecydowanym zwycięstwem Michała Bąka zakończył się II Maraton Świętokrzyski Wokół Zalewu Bliżyńskiego. Biegacz z Chełmiec (gm. Strawczyn), reprezentujący Czarnecki Run Team, pokonał 42 km 195 m w 2 godz. 25 min 56 s. Drugie miejsce ze stratą aż 22 min 14 s zajął Jarosław Lubiński z Lipna (gm. Oksa), startujący przed laty w barwach KKL Kielce.

Maratończycy na trasie w Bliżynie. Z numerem 1 zwycięzca Michał Bąk (fot. blizyn.pl)

Wśród kobiet najlepsza okazała się Lidia Czarnecka z Bliżyna (Czarnecki Run Team), która uzyskała czas 3:01.58. Drugą lokatę zajęła Paulina Gaik-Naczas z Warszawy z wynikiem 3:14.06, a trzecią Barbara Przeworska (Czarnecki Run Team) – 3:16.43.

W towarzyszącym maratonowi biegu na 10 km zwyciężył Rafał Teliga (Dream Team Wokół Łysej Góry) z czasem 35.19, a wśród pań Anna Pawlikowska z Czarnecki Run Team z wynikiem 41.17.

W niedzielę świętokrzyscy biegacze z powodzeniem startowali również w 25. Biegu Ulicznym „Bełchatowska Piętnastka”. Drugi na mecie był Aleksander Dragan z KKL, który pokonał 15 km w 47 min 19 s, trzy sekundy za nim finiszował Tomasz Biskupski z LKB Rudnik. Zwycięzcą biegu został Kenijczyk Cosmas Kyyeva z rezultatem 46.59. Ósmą pozycję w kategorii open a pierwszą w klasyfikacji kobiet zajęła Sabina Jarząbek z KKL z czasem 51.21.