1000 m specjalnością najmłodszych świętokrzyskich biegaczy

Gabriela Parada (fot. B. Kozłowski)

Dwa zwycięstwa odnieśli reprezentanci województwa świętokrzyskiego w Halowych Zawodach Lekkoatletycznych LDK! w Spale, obydwa w biegach na 1000 m. Wśród 11-latek nie miała sobie równych pokonała Gabriela Parada ze Słoneczka Busko-Zdrój, wygrywając w czasie 3.25,00. W biegu 12-latków pierwszy na mecie był Leon Bagnecki z KKL Kielce z wynikiem 3.03,09. Obydwoje ustanowili rekordy życiowe.

Blisko podium podczas tych ogólnopolskich zawodów dla uczestników programu „Lekkoatletyka dla każdego!” była 11-letnia Aleksandra Podraza z KKL, która w finale biegu na 60 m uplasowała się na czwartej pozycji z rezultatem 8,57 s. W eliminacjach pobiegła jeszcze szybciej – 8,56 s. Na tym samym dystansie 11-latków także czwarte miejsce z wynikiem 8,78 s zajął Oliwier Wilk z SP 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim.