Sabina Jarząbek na 37. miejscu wśród najlepszych biegaczek Europy

Sabina Jarząbek (fot. Marek Biczyk,PZLA)

Debiutująca w reprezentacji Polski Sabina Jarząbek zajęła 37. pozycję w biegu na 8 km kobiet podczas przełajowych mistrzostw Europy we włoskim Piemoncie. Zawodniczka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego pokonała trasę w parku La Mandria pod Turynem w 28 min 55 s. Do zwyciężczyni Karoline Bjerkeli Grøvdal z Norwegii straciła dwie i pół minuty.

W biegu na 8 km wystartowało 67 biegaczek. Mistrzyni Polski z Kielc, jedyna reprezentantka naszego kraju w tej stawce, zaraz po starcie była blisko czołówki, ale potem biegła w czwartej dziesiątce. Na mecie  okazała się zatem lepsza od 30 zawodniczek.

Najlepsze miejsce z reprezentantów Polski w rozegranych już po raz 28. przełajowych mistrzostwach Starego Kontynentu zajęła Katarzyna Napiórkowska z LKS Maków Mazowiecki, która uplasowała się na 17. pozycji w biegu na 4 km juniorek.