Sabina i Karolina gwiazdami, Oliwia nadzieją świętokrzyskiego sportu

Dwie zawodniczki KKL Kielce znalazły się w dziesiątce laureatów plebiscytu „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2022”, zorganizowanego przez regionalne media. Na wysokiej czwartej pozycji uplasowała się Sabina Jarząbek, ubiegłoroczna mistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km i przełajowym na 6 km, a także wicemistrzyni na 10 km. Ósmą lokatę zajęła Karolina Młodawska, halowa mistrzyni naszego kraju w trójskoku, brązowa medalistka w tej konkurencji na stadionie oraz w skoku w dal w hali. Obydwie reprezentowały biało-czerwone barwy na mistrzostwach Europy.

Oliwia Bełczew

Karolina Młodawska

Sabina Jarząbek

Zwycięzcą plebiscytu został Arkadiusz Moryto, piłkarz ręczny Industrii Kielce, drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny Alex Dujszebajew, a trzecie piłkarz nożny kieleckiej Korony Jakub Łukowski. Zawodniczki KKL rozdzielili: 5. Tomasz Niedźwiecki, pięściarz klubu Rushh Kielce, 6. Andreas Wolff, bramkarz Industrii i 7. Sebastian Batkowski, bilardzista Nosanu Kielce.

W trójce „Sportowych Nadziei Województwa Świętokrzyskiego” znalazła się niespełna 17-letnia biegaczka KKL Oliwia Bełczew, zdobywczyni brązowego medalu na Europejskich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży oraz ósmego miejsca na mistrzostwach Europy juniorów młodszych na 800 m.

Zdjęcia z plebiscytowej gali: Echodnia.eu