Sabina Jarząbek pobiegła po zwycięstwo w 26. Wiązowskiej Piątce

Sabina Jarząbek (fot. Marek Biczyk/pzla.pl)

Zdecydowane zwycięstwo odniosła Sabina Jarząbek w biegu ulicznym kobiet na 5 km w podwarszawskiej Wiązownej. Zawodniczka KKL Kielce uzyskała czas 16.41, wyprzedzając o 21 s drugą na mecie Monikę Kaczmarek z AZS Łódź. Wśród mężczyzn dziesiąty w 26. Wiązowskiej Piątce z rezultatem 15.35 był Aleksander Dragan, także z KKL. Na 14. miejscu finiszował Adam Kubicki z Buska-Zdroju (15,53).

Świętokrzyscy biegacze startowali także w 43. Półmaratonie Wiązowskim. 18. lokatę w klasyfikacji open i 16. wśród mężczyzn zajął Mateusz Kobyłecki ze Skarżyska-Kamiennej, reprezentujący Szymanowski Triathlon Team. Trasę 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 14 min 37 s, ustanawiając rekord życiowy. Jako 30. minął metę Rafał Teliga z Huty Nowej w gminie Bieliny (Dream Team wokół Łysej Góry) z wynikiem 1:16.31.

Wśród kobiet na 18. pozycji uplasowała się Barbara Przeworska z Łącznej, występująca pod szyldem Czarnecki Run Team. Z „życiówką” 1:28.47 była równocześnie druga w kategorii K-40.

W obydwu biegach w Wiązownej, które od lat inaugurują sezon biegów ulicznych w Polsce, startowało w sumie blisko 2,7 tys. osób.