Katarzyna Furmanek dwunasta w Pucharze Europy w Portugalii

Katarzyna Furmanek

Katarzyna Furmanek zajęła czwartą lokatę w finale B rzutu młotem kobiet podczas zawodów Pucharu Europy w rzutach w portugalskiej miejscowości Leiria. Zawodniczka KKL Kielce w swojej najlepszej próbie uzyskała rezultat 66,45 m.

Był to w sumie 12. wynik w tej konkurencji, ponieważ w finale A osiem młociarek rzuciło dalej od kielczanki. Zwyciężyła reprezentantka Włoch Sara Fantini, która uzyskała najlepszy w tym roku rezultat na świecie 73,26 m. Ponad 70 m rzuciły jeszcze trzy zawodniczki.

Szóstą pozycję w finale A i ogółem zajęła druga reprezentantka Polski Ewa Różańska z AZS AWF Warszawa. Wicemistrzyni Europy z ubiegłego roku posłała młot na odległość 69,18 m. Najlepsza w finale B była Charlotte Payne z Wielkiej Brytanii, która uzyskała 68,89 m.

Najlepiej z Polaków w zawodach w Portugalii wypadł Dawid Piłat, który rzucił młotem 72,42 m i zajął drugą lokatę wśród młodzieżowców. W głównym konkursie młociarzy pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek był dopiero szósty z rezultatem 72,57 m