Drugie miejsca świętokrzyskich biegaczy w Biegu Kazików w Radomiu

Sylwester Lepiarz

Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik zajął drugą lokatę w XV Biegu Kazików na 10 km na ulicach Radomia. Uzyskał czas 29.12, tracąc do zwycięzcy Mateusza Kaczora z RLTL Optima Radom 45 s. Na piątej pozycji minął metę Damian Noga, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, który uzyskał 30.17.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Oksana Okseniuk z Ukrainy z wynikiem 34.24. Dwa kolejne miejsca zajęły biegaczki Nadiru Jędrzejów – Dominika Łukasiewicz (35.21) i Małgorzata Czarnota (35.28). Na czwartej pozycji wśród pań finiszowała Lidia Czarnecka z Bliżyna w czasie 35,36, na szóstej reprezentująca także Czarnecki Run Team Anna Pawlikowska (36.12), na siódmej Klaudia Szmigiel z Nadiru i Woźniak Running Team (38.03), na ósmej Katarzyna Pawłowska z Zabieganych w Kielcach (39.40), a na dziesiątej Klaudia Lasocka z Czarnecki Run Team (39.52).

Czasy uzyskane przez świętokrzyskie biegaczki i biegacze są lepsze od ich rekordów życiowych na 10 km. Bieg rozegrany został jednak na trasie bez atestu i prawdopodobnie na nieco krótszym dystansie.