Dwa zwycięstwa młodzików KKL w przełajowych mistrzostwach w skansenie

Adrianna Gierek z KKL Kielce zwyciężyła na 1,5 km młodziczek, a jej klubowy kolega Tomasz Szwajkowski na 2 km młodzików podczas międzywojewódzkich mistrzostw w biegach przełajowych rozegranych na terenie skansenu w Tokarni.

Adrianna Gierek w zwycięskim biegu na 1,5 km młodziczek (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Świętokrzyscy młodzicy w rywalizacji z rówieśnikami z województwa łódzkiego wywalczyli jeszcze dwa miejsca na podium – Jakub Słomiński z LKB Rudnik był drugi na 3 km, natomiast Nikola Wyrozumska z Nadiru Jędrzejów trzecia na 2,5 km. Na czwartych miejscach swoje biegi ukończyli: Zofia Ptak z Nadiru (1,5 km) i Franek Wacławik z Juventy-Cerrad Starachowice (3 km). Na siódmych pozycjach uplasowali się: Michalina Nowak z KKL (1,5 km), Dagmara Cedro z STS Skarżysko-Kamienna (2,5 km) i Filip Ozdoba z Żaczka Połaniec (3 km).

Ponadto  zajęli jeszcze dwie ósme lokaty (Mikołaj Gołda na 2 km i Maksymilian Masłowski na 3 km, obydwaj z Żaczka), jedną dziewiątą (Dominik Góra z LKB Rudnik na 2 km) i dwie dziesiąte (Kaja Sztuk na 2,5 km i Łukasz Koziarski na 3 km, obydwoje z Athletics Busko-Zdrój).

W punktacji wojewódzkiej mistrzostw młodzików Łódzkie z 47 pkt. po raz kolejny pokonało Świętokrzyskie, które zgromadziło 33 pkt. W punktacji klubowej najlepsza okazał się MLUKS Rawa z Rawy Mazowieckiej (13 pkt), przed KKL Kielce i LUKS Boguszyce (po 7 pkt). Czwarte miejsce zajęła Juventa-Cerrad Starachowice (6), ósme Nadir Jędrzejów (5), dziewiąte Żaczek Połaniec (5), 11. LKB Rudnik (4), 12. Athletics Busko-Zdrój (4), 15. STS Skarżysko-Kamienna (2).

Karol Bąk na prowadzeniu biegu na 3 km, za nim biegną Dariusz Sikora i Paweł Bochenek (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Rozegrane zostały również biegi w innych kategoriach wiekowych, które nie miały jednak mistrzowskiej rangi. W biegu na 2 km, wspólnym dla juniorek i juniorek młodszych, nie miała sobie równych Maja Peryt z Juventy-Cerrad. Na 3 km zwyciężył junior młodszy Karol Bąk z Żaczka, wyprzedzając juniorów Pawła Bochenka z Ekipy Bielachy Kielce i Dariusza Sikorę z LKB Rudnik.

W biegu 13-latków na 1 km najlepszy okazał się Damian Wróbel z Atlhletics, na takim samym dystansie 13-latek trzecia była Gabriela Parada, także z buskiego klubu, debiutującego w zawodach.  Na 600 m 11-latków zwyciężył Aleksander Młynarczyk z KKL, przed Piotrem Wykrotą z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski i Jakubem Woźnickim z Żaczka.