Sabina Jarząbek z rekordem województwa w półmaratonie

Sabina Jarząbek (fot. Marek Biczyk,PZLA)

Znakomicie spisała się Sabina Jarząbek w 15. PKO Poznań Półmaratonie, zajmując w silnej międzynarodowej stawce siódme miejsce wśród kobiet z czasem 1:14.35. To rekord województwa świętokrzyskiego, lepszy o 2 min 22 s od rezultatu, jaki uzyskała przed dwoma tygodniami w Berlinie posiadająca licencję Nadiru Jędrzejów Beata Popadiak.

Był to pierwszy start biegaczki KKL Kielce w półmaratonie po kilkuletniej przerwie. Swój rekord życiowy, ustanowiony w 2018 r. w Radomiu, poprawiła aż o 4 min 10 s. Na mecie była drugą z Polek, szybciej od niej pobiegła tylko Monika Jackiewicz z MKL Szczecin (1:13.05), która została sklasyfikowana na piątym miejscu. Pierwsze cztery zajęły biegaczki z Afryki, zwyciężyła reprezentantka Etiopii Anchialem Haymanot z kobiecym rekordem poznańskiego półmaratonu 1:07.54.

Wśród mężczyzn Etiopczycy zajęli trzy pierwsze lokaty. Wygrał debiutujący na tym dystansie 18-letni Haftamu Gebresilase z czasem 1:00.27. Wyniki półmaratonu, w którym wystartowało blisko 8 tys. osób z 32 państw, mogły być jeszcze lepsze, ale biegaczom przeszkadzała deszczowa pogoda i mokra trasa.