Srebrny medal Adama Kołodzieja w młodzieżowych mistrzostwach Polski

Adam Kołodziej (fot. Marek Biczyk)

Adam Kołodziej zdobył w Olkuszu tytuł młodzieżowego wicemistrza Polski w biegu na 10 000 m. Zawodnik Wisły Junior Sandomierz uzyskał czas 30.25,43. Mistrzem naszego kraju zarówno w kategorii młodzieżowej, jak i open został Mateusz Gos z RLTL Radom z wynikiem 29.17,80. Sandomierzanin w klasyfikacji open uplasował się na piątej pozycji. Przypomnijmy, że przed rokiem był najlepszy wśród młodzieżowców i czwarty open z rezultatem 29.33,08.

W mistrzostwach kobiet startowały biegaczki Nadiru Jędrzejów. Najlepiej z nich wypadła Dominika Łukasiewicz, która zajęła drugą lokatę w słabszej serii z rekordem życiowym 37.20,92. W ogólnej klasyfikacji mistrzostw Polski była 17. Na 20. miejscu uplasowała się Małgorzata Czarnota, która pobiegła w silniejszej serii i uzyskała czas 38.00,90. 27. była Klaudia Szmigiel z wynikiem 43.20,40.

Nadir zajął drugie miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski na 10 000 m kobiet, za Prefbetem-Sonarol Łomża. Tylko te dwa kluby miały wymagane do tej klasyfikacji trzy zawodniczki na mecie.