Maratończycy biegali w Krakowie, a wcześniej także w Dębnie

Tomasz Gawroński (fot. Facebook/Jędrzejów Biega)

Tomasz Gawroński zajął pierwsze miejsce w kategorii biegaczy słabosłyszących w  20. Cracovia Maratonie. Niespełna 31-letni biegacz z Jędrzejowa uzyskał dobry czas 2:38.04 i w silnej międzynarodowej stawce maratończyków uplasował się na 15. pozycji.

Jako 24. minął metę Mateusz Kobyłecki ze Skarżyska-Kamiennej z wynikiem 2:43.23, 37. był Jan Popławski z Ostrowca Świętokrzyskiego, który uzyskał 2:48.16. Jubileuszowy krakowski maraton ukończyło w niedzielę, 23 kwietnia, ponad 5 tys. osób.

Tydzień wcześniej świętokrzyscy maratończycy uzyskali jeszcze lepsze rezultaty w 49. Maratonie Dębno. Najlepiej wypadł Rafał Czarnecki z Bliżyna, zajmując piątą lokatę z czasem 2:29.11. Równocześnie okazał się zdecydowanie najlepszy w kategorii M40.

Na 14. pozycji z wynikiem 2:40.49  ukończył ten najstarszy w Polsce bieg maratoński Rafał Teliga z Huty Nowej, na 15. Michał Kołomański z Wilkowa (2:40.51), na 18. Kamil Czarnecki ze Skarżyska-Kamiennej (2:42.29), a na 22. Hubert Zawierucha z Bielin (2:44.17).

Pierwszy i czwarty z nich reprezentowali Dream Team Wokół Łysej Góry, Kołomański i Czarnecki Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, zajmując trzecie i czwarte miejsce w mistrzostwach policjantów.  Wszyscy czterej ustanowili rekordy życiowe.