Sukcesy świętokrzyskich biegaczy na ulicach w kraju i za granicą

Sabina Jarząbek (PKO Półmaraton Białystok/Facebook)

Sabina Jarząbek z KKL Kielce zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet w PKO Nocnym Biegu na 5 w Białymstoku. 5-kilometrową trasę na ulicach stolicy Podlasia pokonała w 16 min 20 s. Drugi na mecie w kategorii open był z czasem 15.43 Aleksander Dragan, także z KKL. Natomiast w 10. PKO Białystok Półmaratonie dziesiątą lokatę wśród mężczyzn zajął Mateusz Kobyłecki ze Skarżyska-Kamiennej z wynikiem 1:16.02.

W XX Jubileuszowym Biegu Skawińskim na 10 km w Skawinie na drugiej pozycji wśród kobiet uplasowała się Lidia Czarnecka z Bliżyna z czasem 38.53. W rywalizacji mężczyzn jej mąż Rafał Czarnecki był dziesiąty z wynikiem 35.04. Jako 13. minął metę kielczanin Tomasz Iwan, który uzyskał 35.18.

W 13. Biegu Częstochowskim, także na dystansie 10 km, trzecie miejsce z wynikiem 32.55 zajął Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn).

Przed tygodniem duży sukces odniósł Łukasz Woźniak ze Strawczyna, który wywalczył drugą lokatę na 10 m podczas festiwalu biegowego w stolicy Łotwy Rydze. Ustanowił rekord życiowy czasem 31.13, tracąc zaledwie sekundę do pierwszego na mecie Łotysza Artursa Liepy.