Dominika Łukasiewicz z rekordem życiowym w półmaratonie w Lublinie

Dominika Łukasiewicz zajęła czwarte miejsce w 10. PKO Półmaratonie Lubelskim. Zawodniczka Nadiru Jędrzejów, pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego, a mieszkająca obecnie w Lublinie, pokonała 21 km 97,5 m w 1 godz. 23 min 31 s. O ponad 3 minuty poprawiła swój rekord życiowy z ubiegłego roku i była najlepszą z polskich biegaczek.

Najlepsze biegaczki na podium. Na trzecim stopniu w czerwonym stroju Dominika Łukasiewicz, obok niej Anna Pawlikowska (fot. pkopolmaratonsolidarnosci.pl)

Trzy pierwsze lokaty w półmaratonie zajęły bowiem zawodniczki z Ukrainy. Najlepsza okazała się Lilia Fiskowicz z czasem 1:17.19. Bardzo dobrze w Lublinie wypadła również Anna Pawlikowska z Kielc, reprezentująca  Czarnecki Run Team. Minęła metę jako piąta z kobiet a wynikiem 1:25.29.

10. PKO Półmaraton Solidarności ukończyło 571 biegaczek i biegaczy. Zwyciężył Bogdan Semenowycz z Ukrainy z wynikiem 1:04.10.