Sabina Jarząbek pobiegła po rekord życiowy na 5000 m w Oleśnicy

Sabina Jarząbek (fot. Marek Biczyk)

Sabina Jarząbek zajęła drugie miejsce w biegu na 5000 m podczas 4. Memoriału pułkownika Wiesława Kiryka w podwrocławskiej Oleśnicy. Zawodniczka KKL Kielce uzyskała czas 16.20,52, poprawiając o blisko 10 sekund rekord życiowy.

W historii świętokrzyskiej lekkoatletyki szybciej na 5000 m pobiegła tylko Wioletta Frankiewicz z STS Skarżysko-Kamienna. Co ciekawe, był pierwszy w tym roku start na bieżni Sabiny Jarząbek, która największe sukcesy odnosi w biegach ulicznych i przełajowych.

Młodzi biegacze Żaczka Połaniec startowali na zawodach w Krakowie. 17-letni Igor Szydłowski pierwszy raz pobiegł na bieżni 3000 m i wygrał z rezultatem 9.24,20. Na dystansie dwukrotnie krótszym jego rówieśnik Karol Bąk uplasował się na szóstej pozycji z czasem 4.16,15.  Niespełna 16-letni Kuba Tałaj był w swojej serii biegu na 800 m drugi i ustanowił rekord życiowy wynikiem 2.02,05.