Jakub Sobura-Durma młodzieżowym wicemistrzem Polski na 400 m ppł

W drugim dniu młodzieżowych mistrzostw Polski we Włocławku Jakub Sobura-Durma zdobył srebrny medal w biegu na 400 m przez płotki. Podopieczny trenera Pawła Tietierina z KKL Kielce uzyskał swój najlepszy w tym sezonie czas 53,07 s. Pierwszy na mecie z wynikiem 52,10 s był reprezentant gospodarzy Sebastian Urbaniak z Vectry Włocławek. Brązowego medalistę Macieja Jończyka z RKS Łódź kielczanin wyprzedził o 0,40 s.

Medaliści biegu na 400 m ppł, pierwszy z lewej Jakub Sobura-Durma (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

W biegu na 1500 m dobrze spisał się kolejny młodzieżowiec KKL Adam Masaczyński, zajmując piątą lokatę z czasem 3.57,84.  Do czwartego na mecie stracił 0,78 s, a do brązowego medalisty 2,46 s.

Województwo świętokrzyskie z dwoma srebrnymi medalami (Sobura-Durma i Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz na 3000 m z przeszkodami) oraz jednym brązowym (Wiktoria Wijas z KKL w rzucie młotem) uplasowało się w klasyfikacji medalowej na 14. pozycji, wyprzedzając zachodniopomorskie i opolskie. W punktacji województw z dorobkiem 86 pkt zostało sklasyfikowane na przedostatnim 15. miejscu, przed opolskim.

W punktacji klubowej KKL zajął 19. lokatę z 65 pkt, a sandomierska Wisła Junior 51. z 21 pkt. W klasyfikacji medalowej KKL ze srebrnym i brązowym medalem uplasował się na 27. miejscu, Wisła junior ze srebrnym na 29.