Adam Kołodziej najlepszy w Nowinach, Sabina Jarząbek trzecia w Łodzi

Adam Kołodziej (fot. Marek Biczyk)

Adam Kołodziej wygrał IX Bieg o Nowińskie Kominy, będący równocześnie pierwszymi mistrzostwami województwa świętokrzyskiego w biegu ulicznym na 5 km. Biegacz Wisły Junior Sandomierz, znany do  tej pory z sukcesów na bieżni, pokonał atestowaną trasę w podkieleckich Nowinach w 15 min 11 s.

Drugie miejsce zajął Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik z czasem 15,22, a trzecie Łukasz Woźniak ze Strawczyna, który wyprzedził minimalnie Aleksandra Dragana z KKL Kielce. Obydwaj uzyskali wynik 15.38. Kolejne trzy miejsca zajęli: 5. Michał Bąk z Chełmiec w gminie Strawczyn (15.56), 6. Piotr Jaśtal z LKB Rudnik (15.59) i Damian Noga z Kłody w gminie Rytwiany (16.00).

Wśród pań mistrzynią województwa została Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów z rezultatem 18.13. Druga była Lidia Czarnecka z Bliżyna (19.21), trzecia Wioletta Kierczyńska z Brzezin w gminie Morawica (19.31), a czwarta Klaudia Szmigiel z Nadiru (20.17).

W sobotę, 25 maja, świętokrzyscy biegacze startowali także w mającym międzynarodową obsadę 21. Biegu Ulicą Piotrkowską Rossman Run w Łodzi. Trzecia wśród kobiet była Sabina Jarząbek z KKL Kielce, która 10-kilometrową trasę pokonała w 33 min 19 s. W kategorii open 16. miejsce zajął Jarosław Lubiński z Lipna (gm. Oksa), który uzyskał 33.06.