Pięć pierwszym miejsc młodzików KKL w międzywojewódzkich mistrzostwach

Pięć pierwszych, pięć drugich i dwie trzecie lokaty zdołali wywalczyć świętokrzyscy lekkoatleci w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Kielcach. Na najwyższym stopniu podium stawali zawodnicy KKL. W skoku o tyczce zwyciężyła Lena Chmielewska, która pokonała wysokość 2,80 m i ustanowiła rekord życiowy.

Lena Chmielewska poprawiła rekord życiowy o 5 cm (fot. Agnieszka Kozłowska)

Bieg na 2000 m zdecydowanie wygrała Michalina Nowak z czasem 7.19,98. Na tym samym dystansie wśród chłopców nie miał sobie równych Tomasz Szwajkowski, który uzyskał rezultat 6.15,65. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawała Julia Marks, najlepsza w skoku w dal z wynikiem 4,93 m i w sztafecie 4×100 m, w której pobiegły także Natalia Królicka, Amelia Wiatr i Dominika Kobiec. Młodziczki KKL zwyciężyły z czasem 52,59 s.

Dwa drugie miejsca wywalczył ich klubowy kolega Patryk Zarzycki, który pchnął kulą 10,83 m i rzucił  oszczepem 40,52 m. Katarzyna Janik, także z KKL, była druga w wieloskoku z wynikiem 10,18 m (wiatr 3,4 m/s) i trzecia w skoku w dal z rezultatem 4,86 m (wiatr 3,1 m/s).

Ponadto drugie lokaty zajęli Jakub Słomiński z LKB Rudnik w biegu na 2000 m (6.34,26) i Aleksander Śliwa z KKL w rzucie młotem (44,06). Wiktor Śledź z Żaczka Połaniec uplasował się na trzeciej pozycji na 1000 m (3.11,56).

Z zawodników, którym nie udało się stanąć na podium, na wyróżnienie zasłużył Hubert Tałaj z Żaczka Połaniec, który był szósty na 300 m z czasem 38,90 s i siódmy na 100 m z wynikiem 12,34 s. Na obu tych dystansach ustanowił rekord życiowy.