Sukcesy świętokrzyskich biegaczy w półmaratonach w Płocku i Tarczynie

Tomasz Biskupski (fot. portalplock.pl)

Tomasz Biskupski zajął drugie miejsce w 13. Półmaratonie Dwóch Mostów w Płocku z czasem 1:11.19. Startujący pod szyldem Zabiegani w Kielcach – Tomato Market Suków biegacz do pierwszego na mecie Dmytro Didovodiuka z Ukrainy stracił tylko 14 sekund. Przypomnijmy, że przed rokiem był w tym biegu trzeci.

W 13. Damak Tarczyn Półmaratonie na drugiej pozycji, podobnie jak w ubiegłym roku, uplasowała się kielczanka Anna Pawlikowska z wynikiem 1:32.12. Trzecia Lidia Czarnecka z Bliżyna uzyskała 1:32.15. Obydwie reprezentują Czarnecki Run Team. Wśród mężczyzn szósty w podwarszawskim Tarczynie był Dariusz Zagdański z UKSM Ekipa Bielachy Kielce (1:17.54).

W miniony weekend biegacze rywalizowali też na terenie województwa świętokrzyskiego. 10. Makoszyńską Dychę, czyli bieg na 10 km w Makoszynie (gm. Bieliny), wygrał Tomasz Iwan z Woli Jachowej (Czarnecki Run Team) z czasem 34.19. Drugi był Łukasz Handzel ze Strawczyna (34.36), a trzeci Tomasz Gawroński z Jędrzejowa (34.50). Wśród kobiet nie miała sobie równych Małgorzata Czarnota z jędrzejowskiego Nadiru (37.20).

W Krynkach (gm. Brody) rozegrane zostały mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w biegach górskich. Na 6 km seniorów zwyciężył Andrzej Starżyński z LKB Rudnik, wśród kobiet na tym samym dystansie drugą lokatę zajęła Klaudia Szmigiel z Nadiru Jędrzejów. Bieg na 1 km 13-latków wygrał Patryk Wykrota z LKB Rudnik. Zawodnicy tego klubu, będącego głównym organizatorem zawodów, zdobyli jeszcze dwa brązowe medale – Jakub Słomiński na 1,5 km młodzików i Kamil  Mąka na 3 km juniorów młodszych.