Ponad 700 biegaczy na ulicach Kielc

703 osoby ukończyły rozegrany 1 marca na ulicach Kielc Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Pierwszy minął metę najlepszy świętokrzyski maratończyk Rafał Czarnecki z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna. Dystans 10 km pokonał w 32 min 40 s. Drugi był Sylwester Lepiarz (Centrum Sport Ostrowiec Świętokrzyski) z czasem 33.06. Kolejne dwie lokaty zajęli biegacze KKL Kielce Marcin Stokowiec (33.51) i Jarosław Lubiński (34.27). Wśród pań najlepsza była Sabina Jarząbek z KKL z czasem 42.18.
1 marca świętokrzyscy biegacze startowali także w XXXV Półmaratonie Wiązowskim w Wiązownie k. Warszawy. Rekord życiowy ustanowiła Katarzyna Domańska z Majkowa k. Skarżyska, która 21 km 97,5 m przebiegła w 1 godz. 38 min 51 s, zajmując 22. miejsce w klasyfikacji kobiet. 34. była Mariola Jamróz z Fitness Club Tao Kielce (1:42.48), a 41. Agnieszka Kozłowska z KKL (1:45.14). W klasyfikacji open 36. lokatę zajął Grzegorz Rakoczy ze Starachowic (1:18.37), a 39. Zenon Stępień z KKL (1:19.17), który okazał się najlepszy w kategorii mężczyzn powyżej 50 lat.