Nie zdobyliśmy medalu w przełajowych mistrzostwach Polski

Mateusz Borkowski na czele
Mateusz Borkowski (nr 521) przed rokiem w Kołczewie na wyspie Wolin zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych w biegu przełajowym na 5 km Zdjęcie: LKB Rudnik

Żadnemu ze świętokrzyskich biegaczy nie udało się stanąć na podium mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które rozegrane zostały w Iławie. W walce o czołowe miejsca liczyli się tylko Mateusz Borkowski i Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik. Ubiegłoroczni złoci medaliści wśród juniorów młodszych rywalizowali już w kategorii juniorów. Mateusz zajął czwartą lokatę w biegu na 3 km z czasem 9 min 4 s, tracąc do trzeciego na mecie 5 s. Agnieszka była piąta na dystansie 4 km z wynikiem 14.50, gorszym o 19 s od brązowej medalistki. Dzięki nim LKB Rudnik uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji klubowej mistrzostw juniorów, a Świętokrzyskie w wojewódzkiej na jedenastym.
W biegu na 10 km seniorów dobrze wypadł Łukasz Woźniak z KKL Kielce. Pokonał trasę w 31 min 44 s, zajmując dziesiąte miejsce. Jego klubowa koleżanka Sabina Jarząbek na 5 km seniorek uplasowała się na 26. pozycji z czasem 19.20.

Słabiutko w Iławie wypadli juniorzy młodsi. Najwyższą 19. lokatę zajęła Paulina Witek z Żaczka Połaniec w biegu na 2 km z wynikiem 7.10. Było to jedyne punktowane miejsce w czterech biegach tej kategorii wieku, w których punkty zdobywało pierwszych 32. zawodników na mecie. Nic więc dziwnego, że Świętokrzyskie zajęło ostatnie 16. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej mistrzostw juniorów młodszych.

Pozostałe wyniki świętokrzyskich biegaczy:
2 km juniorek młodszych: 57. Wiktoria Dziewięcka, KKL Kielce 7.56, 62. Natalia Zając, Nadir Jędrzejów 8.07;
3 km juniorek młodszych: 42. Kinga Kowalska, Słoneczko Busko-Zdrój 12.30, 44. Gabriela Kazberuk, Żaczek Połaniec 12.57, 45. Maja Dyoniziak, LKB Rudnik 14.46;
3 km juniorów młodszych: 48. Dawid Piwko 10.12, 49. Kamil Bielawski 10.12 (obaj Olimp Strawczyn);
3 km juniorów: 50. Arkadiusz Kwiatkowski, Gryf Rytwiany 10.07;
6 km juniorów: Michał Konieczny, Słoneczko Busko-Zdrój 21.29.