Rekord życiowy biegacza AZS UJK w Półmaratonie Warszawskim

logoTomasz Biskupski okazał się najlepszym ze świętokrzyskich biegaczy w 11. PZU Półmaratonie Warszawskim. Reprezentant AZS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach minął metę na 24. pozycji, jako 11. z Polaków. Uzyskał czas 1:12.30, poprawiając o 2 min 1 s rekord życiowy z ubiegłego roku.
W kategorii wiekowej 50-latków pierwszą lokatę zajął Zenon Stępień z KKL Kielce, który trasę półmaratonu pokonał w 1 godz. 17 min 39 s. W klasyfikacji open ten niestrudzony biegacz, urodzony w 1963 roku, zajął 70. miejsce. 71. był Jacek Długosz ze Starachowic z czasem o 3 s gorszym. Ze świętokrzyskich biegaczek startujących w stolicy najlepiej wypadła Monika Mosiołek ze Skarżyska-Kamiennej, która uzyskała wynik 1:35.43. Na mecie była 1482., a w klasyfikacji kobiet uplasowała się na 55. miejscu. Półmaraton ukończyło 12 729 osób.