Sylwester Lepiarz wygrał po raz drugi Kielecki Bieg Górski

d_00000031_logoSylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski wygrał III Kielecki Bieg Górski. Trasę o długości ok. 22,3 km z sumą przewyższeń ok. 1200 m (+600/-600 m), która wiodła przez wzniesienia Pasma Posłowickiego (m.in. Pierścienicę 367 m n.p.m. i Biesak 381 m n.p.m.), pokonał w 1 godz. 38 min 24 s. Drugi na mecie Tomasz Gawroński (Nadir Jędrzejów) stracił do zwycięzcy 2 min 8 s. Trzecie miejsce zajął Damian Stachura z Bęczkowa w czasie 1:42.18, a czwarte Jacek Długosz ze Starachowic – 1:50.04.
Organizowany przez kielecki MOSiR bieg Lepiarz wygrał już po raz drugi. Był bowiem najlepszy także w jego pierwszej edycji w 2014 roku. Ubiegłoroczny zwycięzca Zenon Stępień z KKL Kielce tym razem musiał się zadowolić ósmą lokatą (1:56.55).
W kategorii kobiet najlepsza w trzeciej edycji biegu była Katarzyna Domańska (Majków/STS Skarżysko) z czasem 2:15.00. Druga była Justyna Piec z Radoszyc (2:21.36), a trzecia Anna Żółtak z Buska-Zdroju, reprezentująca Opoczno Sport Team (2:23.30). W biegu wystartowało 231 osób, tylko dwie nie dotarły do mety.