Kielecka biegaczka ósma w Półmaratonie Praskim

bmwpraga_201601141414-200x200-tBardzo dobrze spisała się Sabina Jarząbek w 3. BMW Półmaratonie Praskim. Reprezentująca AZS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i KKL Kielce zawodniczka zajęła ósmą lokatę w klasyfikacji kobiet z czasem 1:30.42, o ponad dwie minuty lepszym od rekordu życiowego. To drugi w tym roku rezultat wśród świętokrzyskich biegaczek. Posiadaczka najlepszego – 1:30.27 – Monika Mosiołek ze Skarżyska-Kamiennej tym razem miała 1:33.02 i zajęła  12. miejsce. Na 14. pozycji została sklasyfikowana startująca pod szyldem Automotive-Sandomierz Kamila Banaś, która uzyskała 1:34.08.

W kategorii open zwyciężył Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo, który dystans 21 km 97,5 m pokonał w 1:04.51. 17. na mecie (jako 15. wśród mężczyzn) był Jacek Długosz ze Starachowic z wynikiem 1:19.27. Półmaraton na ulicach warszawskiej Pragi ukończyło 4293 mężczyzn i 1345 kobiet. W rozegranej równocześnie „4F Piątce Praskiej” piąte miejsce zajął kielczanin Aleksander Dragan, który przebiegł 5 km w 15.38.