Srebro i brąz w mistrzostwach AZS w półmaratonie

Sabina Jarząbek (kkl.org.pl)

Świetnie spisała się Sabina Jarząbek w 4F Półmaratonie Wielickim, w ramach którego rozegrano mistrzostwa Polski AZS. Reprezentująca AZS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego biegaczka pokonała 21 km 97,5 m w 1 godz. 27 min 49 s, poprawiając o prawie trzy minuty rekord życiowy. Umocniła się na drugim miejscu świętokrzyskich biegaczek w historii na tym dystansie. Do mającego już 10 lat rekordu województwa Anny Kądzieli z Ostrowii  brakuje jeszcze 4 min i 6 s. W rywalizacji kobiet w Wieliczce Sabina Jarząbek sklasyfikowana została na siódmym miejscu. Natomiast w klasyfikacji mistrzostw Polski AZS zajęła trzecią lokatę.

Ósmy w kategorii open z czasem 1:14.13 był Tomasz Biskupski, który także reprezentuje AZS UJK. W mistrzostwach Polski AZS uplasował się na drugiej pozycji.