Biegi Niepodległości w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim

11listaa98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości biegacze uczczą m.in. w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym drugim mieście biegi rozegrane zostaną w dzień Narodowego Święta Niepodległości, czyli w piątek 11 listopada. W programie rywalizacja na dystansach od 100 do 800 m dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów oraz bieg główny na 10 km. Do tego ostatniego start nastąpi o godz. 13 koło krytej pływalni Rawszczyzna, skąd biegacze pobiegną ulicą Sienkiewicza do Rynku, następnie ulicami Iłżecką i Rzeczki na Gutwin i z powrotem tą samą trasą na metę koło pływalni.
Na zdobywców pierwszych trzech miejsc wśród kobiet i mężczyzn czekają nagrody finansowe w wysokości 700, 500 i 400 zł. Nagrody pieniężne przewidziane są także dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszyscy, którzy dobiegną do mety, otrzymają pamiątkowe koszulki i medale. Na liście startowej widnieje już blisko 270 osób, w tym biegacze z Kenii i Ukrainy. Limit uczestników wynosi 400, zgłoszenia przyjmowane będą do niedzieli 6 listopada na specjalnym formularzu dostępnym na stronie internetowej ostrowiecbiega.pl i do wyczerpania limitu w dniu biegu.
Bieg Niepodległości w Kielcach rozegrany zostanie w niedzielę 13 listopada na dwóch dystansach – 1918 m (rocznik 2000 i młodsi) i 10 km (rocznik 1999 i starsi). Start do pierwszego biegu o godz. 10, do drugiego o godz. 11.11 z alei głównej parku miejskiego (od strony ul. Jana Pawła II). Meta obydwu na dziedzińcu Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przy ul. Zamkowej. Limit uczestników biegu na 10 km wynosi 900 i został już wyczerpany. Natomiast do biegu na 1918 m zgłosiło się dopiero 26 chętnych, a wyznaczony limit to 300. Zgłoszenia można dokonać na stronie internetowej www.datasport.pl. Więcej informacji i regulaminy biegów znaleźć można również na stronie Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy SIEBIEGA (www.siebiega.com).