Łukasz Woźniak najlepszy w Kielcach i trzeci w Warszawie

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZdecydowanym zwycięstwem Łukasza Woźniaka zakończył się Bieg Niepodległości w Kielcach. Reprezentujący KKL biegacz ze Strawczyna pokonał 10 km w 32 min 28 s. Drugi na mecie Piotr Jaśtal z AZS UJK Kielce stracił do niego prawie dwie minuty. W klasyfikacji kobiet najlepsza była z czasem 38.59 Sabina Jarząbek, reprezentująca KKL i AZS UJK. Drugie miejsce z wynikiem 40.59 zajęła Wioletta Jaśkowska, startująca pod szyldem Biegam Bo Lubię Strawczyn. Rozegrany 13 listopada bieg ukończyło 781 osób. Ponadto najmłodsi biegacze (rocznik 2000 i młodsi) rywalizowali na 1918 m. Zwyciężył Bartłomiej Siadul z Olimpu Strawczyn, a wśród dziewcząt Iga Lewinowska z KKL.
Zwycięzcy z Kielc 11 listopada z powodzeniem startowali w 28. Biegu Niepodległości w Warszawie na 10 km. Łukasz Woźniak uplasował się na trzecim miejscu z czasem 32.19, a Sabina Jarząbek była dziewiąta wśród pań – 38.33.
W rozegranym także w Święto Niepodległości biegu na 10 km w Ostrowcu Świętokrzyskim najlepsi okazali się reprezentanci Ukrainy – w kategorii open Dmytro Dudowodiuk (30.53), a wśród kobiet Kateryna Karmanenko (36.45). Najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy był Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec), który przybiegł na metę trzeci (32.00). W klasyfikacji kobiet drugą lokatę zajęła Kinga Kacuga z Baltowa (38.19).
Obydwoje 6 listopada startowali w 27. Biegu Niepodległości w Puławach, także na 10 km. Lepiarz uplasował się na trzecim miejscu z czasem 31.24. Wśród kobiet Kacuga również była trzecia (39.09).
Tomasz Gawroński, reprezentujący UMKS Nadir Jędrzejów, w Święto Niepodległości biegał w gminie Nowa Ruda w województwie dolnośląskim, gdzie był drugi w rywalizacji na 10,4 km.