„Życiówki” biegaczy w Lidzbarku

Podczas VI Warmińskiego Mityngu Lekkoatletycznego w Lidzbarku Warmińskim Mariola Ślusarczyk z WiR Łopuszno zajęła drugie miejsce w biegu na 1500 m i czasem 4.31,97 poprawiła o pół sekundy rekord życiowy.
W ramach tych zawodów rozegrano też mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m, w których startowało dwóch świętokrzyskich długodystansowców. Damian Noga z Żaczka Połaniec był na mecie 16. z wynikiem 31.47,39, a Piotr Rodzik z KKL Kielce uplasował się na 23. pozycji z rezultatem 34.21,81. Obydwaj rywalizowali po raz pierwszy na takim dystansie na bieżni. Startujący w maratonach i biegach ulicznych Rodzik po raz pierwszy na bieżni pobiegł w kolcach.
Mistrzem Polski został Tomasz Szymkowiak (Orkan Września), który uzyskał czas 29.38,42.