Biegaczka z Jędrzejowa pierwsza, tyczkarka z Kielc druga w Łodzi

Karolina Fiutek wygrała bieg na 1000 m podczas I Halowego Mityngu Łódzkiego OZLA i RKS Łódź. Debiutująca w kategorii juniorek młodszych niespełna 16-letnia zawodniczka Nadiru Jędrzejów uzyskała czas 3.09,97. W konkursie skoku o tyczce drugie miejsce zajęła Katarzyna Białogońska z KKL Kielce, wyrównując rezultatem 3,40 m swoje najlepsze osiągnięcie z hali. To również był jej pierwszy start w kategorii juniorek młodszych.

Z innych świętokrzyskich lekkoatletów w łódzkiej hali wyróżniła się kolejna juniorka młodsza Izabela Jastrząb z Sigmy OSiR Staszów. Zajęła ona drugie miejsce w finale B biegu na 60 m z czasem 8,37 s. W eliminacjach pobiegła 0,01 s szybciej. Startowała ponadto na 300 m, uzyskując rezultat 45,94 s. Na tym samym dystansie młodziczka Jowita Foremnik z jędrzejowskiego Nadiru miała 48,53 s, a jej klubowa koleżanka Monika Strojecka 48,96 s.

W Łodzi startowali też dwaj młodzi tyczkarze KKL – niespełna 14-letni Oskar Jagodzki oraz rok młodszy od niego Nikodem Pochopień. Obydwaj pokonali wysokość 2,80 m.

Dzień wcześniej, 6 stycznia, podopieczni trenerki Agnieszki Wrony brali udział w halowym mityngu w Toruniu. Jagodzki skoczył 3,20 m, Pochopień 2,80 m. Białogońska pokonała natomiast wysokość 3,30 m.