Kasia Furmanek bezkonkurencyjna w SAC

Katarzyna Furmanek zajęła pierwsze miejsce w pchnięciu kulą podczas ogólnopolskiego finału Samsung Athletic Cup młodzików w Krakowie. Zawodniczka KKL Kielce 3-kilogramową kulę pchnęła na odległość 13,45 m, wyprzedzając rywalki o ponad metr.
Z innych świętokrzyskich młodzików wyróżniła się 14-letnia Karolina Kozłowska z KKL, która została sklasyfikowana na ósmej pozycji w biegu na 100 m z rekordem życiowym 12,85.
W zawodach rywalizowali też starsi zawodnicy. W silnie obsadzonym konkursie pchnięcia kulą Kamil Zbroszczyk z KKL był trzeci z rezultatem 19,15 m. Wygrał mistrz olimpijski Tomasz Majewski z AZS-AWF Warszawa (21,00) przed Pawłem Łyżynem z Białorusi (19,52). Trzecią lokatę w rzucie dyskiem zajęła Renata Misiarczyk z KKL z wynikiem 42,28 m. Siódmy na 800 m był Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice z czasem 1.50,63. Także siódme miejsce zajął Paweł Tietierin z KKL w biegu juniorów na 400 m z rezultatem 49,53.