Bieganiem uczcili Święto Niepodległości w Kielcach, Skarżysku i Ostrowcu

Dawid Kubiec zwyciężył w X Biegu Niepodległości w Kielcach, w którym wystartowało około 950 osób. 10-kilometrową trasę ulicami miasta zawodnik Juventy Starachowice pokonał w 32 min 36 s. Dwie kolejne lokaty zajęli biegacze AZS UJK Kielce. Drugi na mecie ze stratą 5 s był  Tomasz Biskupski, a trzeci Piotr Jaśtal (33.56). Najlepsza wśród kobiet okazała się Sabina Jarząbek (AZS UJK/KKL) z czasem 38.12. Drugą pozycję zajęłą Olga Pierzak z grupy promującej akcję „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, a trzecią Ilona Kardas z AZS Politechnika Świętokrzyska.

W rozegranym równocześnie biegu na symbolicznym dystansie 1918 m najlepsi byli Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn i Michał Chrzęszczyk z KKL.

II Bieg Niepodległości na 10 km w Skarżysku-Kamiennej wygrał Michaiło Iveruk z Równego na Ukrainie, wyprzedzając Sylwestra Lepiarza z LKB Rudnik i Rafała Czarneckiego z STS Skarżysko. Wśród kobiet zwyciężyła Kinga Kacuga z Bałtowa, przed Lidią Czarnecką z STS.

W Ostrowieckich Biegach Niepodległości na głównym dystansie 10 km po trzy pierwsze miejsca w kategorii open i wśród kobiet zajęli zarabiający bieganiem w Polsce biegacze zza wschodniej granicy. Zwyciężyli Oleksandr Matwijczuk z Odessy i Lidia Fiskowicz z Mołdawii. Na czwartych pozycjach uplasowali się reprezentanci Ostrowca Sylwester Lepiarz i Dominika Łukasiewicz.